У Тернополі працює проєкт "Custody Records". Його мета – дотримання правоохоронцями прав людини та захист поліцейських від неправдивих обвинувачень щодо неправомірного поводження із затриманими. Про це Суспільному розповів речник Нацполіції області Сергій Крета.

За його словами, це – автоматизована система електронної фіксації всіх дій, що відбуваються із затриманими.

"Тернопільщина стала другою областю після Харкова, де вирішили втілювати в життя практику країн Євросоюзу. В нашому обласному центрі проєкт офіційно почав працювати на базі Тернопільського районного управління поліції 2 липня 2021 року".

У Тернополі працює проєкт електронної фіксації дій із затриманими

"Жодних скарг від осіб, які були затримані згідно зі статтею 208 КПК та доставлені в "Custody Records", не надходило. Цей проєкт забезпечує дотримання прав не лише затриманих осіб, але й права самих поліцейських, адже кожен крок у полі зору", – сказала начальниця сектору дотримання прав людини Тернопільського районного управління поліції Оксана Придруга.

Керівник програми "Безпека людини", координаторка проєкту ОБСЄ в Україні Лілія Грудко приїхала в Тернопіль ознайомитися з роботою проєкту, дізнатися, яке обладнання ще потрібно придбати для поліпшення роботи.

"Таке впровадження вимагає значних зусиль як національних, так і міжнародних партнерів, адже необхідно закуповувати і встановлювати велику кількість відеообладнання та іншої техніки. Це тривала робота, але це дуже важливий аспект загалом у забезпеченні дотримання прав людини", – сказала Лілія Грудко.

Під проєкт у Тернополі виділено сім кімнат. Усі приміщення відремонтовані та облаштовані відповідно до вимог системи "Custody Records". Порушенню прав людини в підрозділах поліції запобігає система цілодобового відеомоніторингу за затриманою особою: від моменту її доставлення в підрозділ поліції – до конвоювання в слідчий ізолятор, повідомив речник.

Читайте також Кіберполіція Тернопільщини викрила чоловіка на псевдопродажу військової амуніції

Джерело