На Тернопільщині понад сотня переселенців знайшла роботу за допомогою служби зайнятості, ще майже тисяча – в пошуку. Про це розповів Суспільному директор обласного Центру зайнятості Василь Олещук.

За його словами, понад шістсот людей з інших регіонів мають статус безробітних та отримують допомогу. Її максимальний розмір – майже 10 тисяч гривень.

"Сума залежить від страхового стажу та розміру зарплати, яку людина отримувала раніше. Люди, які мають статус безробітного, виїхали за кордон і перебувають там понад місяць, не можуть отримувати допомогу з безробіття. Їх знімають з реєстру в Центрі зайнятості".

На Тернопільщині майже тисяча переселенців шукає роботу

Серед найпопулярніших вакансій, які шукають переселенці, – продавці, бухгалтери, кухарі, лікарі, а також слюсарі. Василь Олещук каже, є й фахівці рідкісних професій: артист-соліст хору, годинникар і концертмейстер.

"За станом на 24 травня актуальними були 412 вакансій. Найбільша потреба у підсобниках, водіях, швачках, кухарях, перукарях та продавцях. Також постійною є потреба в медпрацівниках. Переселенці, які вже знайшли роботу на Тернопільщині, працевлаштувалися у сферах медицини, сільського господарства та харчової промисловості".

Якщо порівняти статистику за чотири місяці з початку року із відповідним періодом минулого, то кількість безробітних зменшилася на третину, повідомив директор обласного Центру зайнятості.

Читайте також Понад 45 тисяч гривень отримали роботодавці Тернопільщини за працевлаштування переселенців

Джерело