За даними ВООЗ, приблизно кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя. Досить високі шанси стати батьками дає лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій, проте для багатьох українок таке лікування залишається недосяжним через його високу вартість у приватних клініках.

Натомість в Україні діє державна програма лікування безпліддя за бюджетні кошти. Таке лікування наразі здійснюється лише в трьох медзакладах, один з них діє на Прикарпатті.

Про те, як скористатися програмою та який пакет документів підготувати МІСТУ розповіла завідувачка спеціалізованого консультативно-лікувального відділення ДЗ «Прикарпатський центр репродукції людини» МОЗ України Наталія Яцишин.

Як проводиться програма, які вимоги до неї та хто може пройти лікування безпліддя за державний кошт?

Показами до державної програми є:

  • вік від 19 до 40 років;
  • нормогонадотропність;
  • абсолютне жіноче непліддя (відсутність, або повна непрохідність маткових труб);
  • рівень АМГ (антимюллерів гормон) вище 1.0.

Шлях пацієнта по державній програмі розпочинається з центру планування сімʼї за місцем проживання, де жінка може отримати консультацію та направлення на додаткові обстеження, згідно з якими можна буде зрозуміти чи підлягає пара програмі, чи ні. Якщо так, тоді лікар, який направляє пару, має підготувати пакет документів та відправити на комісію в МОЗ.

Де лікувати безпліддя за державний кошт?

Необідні документи

“Оскільки безпліддя є серйозною проблемою у світі, уряд кожної країни намагається в той чи інший спосіб допомогти парам відчути радість батьківства. Україна зараз не тільки в стані війни, а і на порозі демографічної кризи, через перевагу смертності над народжуваністю, значним виїздом молоді за кордон та відкладання материнства. Також вагомий вплив має емоційне виснаження, постійні стреси, блекаути та невідомість, тому багато пар відкладають лікування на більш спокійний час, але потрібно розуміти, що коли про проблему не думати, менш вагомою вона не стає. Тому нашим пацієнтам, які не планують вагітність зараз, ми пропонуємо програму відкладеного материнства, це програма, яка включає лікування непліддя, але відтермінування вагітності”, – каже Наталія Яцишин.

До слова, спеціалісти Прикарпатського центру репродукції людини готові допомогти вам з проблемами безпліддя, провести комплексне обстеження та визначити його причини. Вони нададуть професійну консультацію і підкажуть оптимальний шлях лікування для вашого випадку.

Варто додати, що починаючи з 2005 року, в «Прикарпатському центрі репродукції людини» діє державна програма. Таким чином, першу спробу штучного запліднення вам гарантує держава. У «Прикарпатському центрі репродукції людини» вам нададуть якісну допомогу на кожному етапі Державної програми. З кожним пацієнтом тут працюють індивідуально, з урахуванням його потреб та можливостей.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +380 68 525 2828.

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола 51г

Джерело