В Україні знайшли новий спосіб залучити чоловіків до ЗСУ у рамках загальної мобілізації. Адвокат Сергій Гула прокоментував поповнення армійських лав у нашій країні.

Загальна мобілізація: в Україні знайшли новий спосіб залучити чоловіків до ЗСУ

Загальна мобілізація: в Україні знайшли новий спосіб залучити чоловіків до ЗСУ – today.ua
Розпочато співпрацю з рекрутинговими компаніями, яка дозволить мобілізувати українців добровільно – без вручення повісток представниками ТЦК. Юрист звернув увагу на те, що багато висококваліфікованих опинилися не там, де потрібно.

Сергій Гула зазначив, що рекрутинг має підвищити ефективність мобілізації. З його допомогою вдасться залучити вузькопрофільних фахівців, яких важко розшукати за повістками.

Представники рекрутингових компаній безпосередньо будуть проводити роботу з військовими частинами, без передачі персональних даних до військкоматів. З кандидатами спілкуватимуться лише рекрутери. Відмови від пропозицій не спричинять примусову мобілізацію за місцем проживання.

“Міністерство оборони розуміє, що зайшли у глухий кут… Одне з головних питань: де ви були раніше? Чому багато айтішників опинилися в піхоті, багато людей, які знають 3-4 мови, опинилися в артилерії? Люди, які могли надати унікальні послуги, направлені копати окопи”, – поскаржився правозахисник.

Де більше ухилянтів в Україні В Україні після початку повномасштабної війни відкрили 8786 кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації. Найбільше ухилянтів у Закарпатській області – 1011, Миколаївській – 687, Дніпропетровській – 831, Волинській – 525, Львівській – 593, Харківській – 450, Чернівецькій – 452, Вінницькій – 518, Сумській – 366, Рівненській – 411 та Тернопільській – 411.

Джерело