Виготовлення писанок було поширене в ранньохристиянський час, коли паралельно з християнством в нас ще були язичницькі вірування

Пішов копати тещі город – знайшов стародавній артефакт! На Волині неподалік Володимира чоловік просто серед грядки виявив глиняну писанку.

Науковці оцінюють вік знахідки у майже тисячу років. Чоловік, який знайшов яйце, передав стародавній витвір мистецтва до Волинського краєзнавчого музею. Унікальність знахідки, окрім віку, в тому, що яйце вкрите поливою – сумішшю для обмазки гончарних виробів.

Чоловік у городі тещі знайшов унікальну тисячолітню глиняну писанку – науковці розгадують її призначення (Відео)

Також писанка має отвір, але для чого його використовували – науковці поки що відповіді не знайшли. Артефакт покажуть реставраторам і згодом виставлять у залі музею для відвідувачів.

"Вирізняється хорошою збереженістю і якісним орнаментом. Найімовірніше, вона використовувалась в якості сакрального виробу і була дуже цінною. Ми можемо говорити вже про існування технології поливи на території Волині і що виготовлення писанок було поширене в ранньохристиянський час, коли паралельно з християнством в нас ще були язичницькі вірування", – розповів керівник відділу Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба.

Дивіться також відео: ДБР знайшло в ексдепутата ще одну колекцію стародавніх українських артефактів.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело