Тема виставки безпосередньо пов'язана з трагічними подіями 6 червня 2023 року, коли російські війська підірвали греблю Каховського водосховища, здійснивши черговий воєнний злочин під час повномасштабного вторгнення в Україну.
"Соціальні та екологічні наслідки цієї події будуть оцінені лише у майбутньому. Ми ж повертаємося до минулого, щоб дослідити процеси, здійснені радянською модернізацією: побудову каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та ідеологічне переосмислення водних ресурсів України", — йдеться у заяві кураторів-кінознавців "Довженко-центру": Олександра Телюка, Альони Пензій та Станіслава Битюцького.Виставка має на меті висвітлити кінематографічну репрезентацію підкорення Дніпра й поставити питання щодо майбутнього співіснування з річками та морями. Адже, наприклад, такі радянські проєкти, як побудова ГЕС (особливо Дніпрельстану), багато висвітлювалися в кіно. Їх осмислювали режисери Дзиґа Вертов, Олександр Довженко, Іван Кавалерідзе та інші. Виставка також спонукає глядачів до пошуку делікатних способів "деколонізації природи" в контексті політичної деколонізації держави від російського загарбника та імперського впливу.
"Співпраця з «Довженко-центром» була принциповим моментом для нас, адже ми хочемо підтримати його у непростій боротьбі за існування. Одна з найкращих українських інституцій має продовжувати працювати, і ми щасливі, що можемо змістовно долучитись до цього процесу", — заявив Сергій Климко, виконавчий директор Київської бієнале, засновник Emergency Support Initiative.Виставку відкриє кіноперформанс "Дніпро в бетоні" у живому музичному супроводі ID [Ivanov Down]. Вона триватиме з 5 жовтня до 29 грудня 2023 року та супроводжуватиметься кураторськими екскурсіями й паралельною програмою, яка охоплює тематичні кінопокази та дискусії.

Київська бієнале — це міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який проводять кожні два роки в Києві. Уперше захід відбувся у 2015 році. З початку Київську бієнале організовує Центр візуальної культури.
У 2019 році Київська бієнале стала частиною новоствореного Альянсу східноєвропейських бієнале сучасного мистецтва, до якого також належать Matter of Art у Празі, Biennale Warszawa та OFF-Biennale в Будапешті.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]
Джерело