В Івано-Франківську для вимушених переселенців провели майстер-клас із виготовлення іграшок із вживаного одягу. Його організувала координаторка ініціативної групи волонтерів благодійної крамниці "СпівДія. Одяг" Ірина Ротар.

Під час заходу прагнули популяризувати свідоме споживання одягу й допомогти вимушеним переселенцям адаптуватися, розповідає кореспондентка Суспільного з місця події.

Ірина Ротар — переселенка з міста Рубіжне Луганської області. Після трьох тижнів окупації спочатку виїхала до Дніпра, потім — в Івано-Франківськ. Два з половиною місяці тому вона організувала в місті "Майстерню добра". У ній, каже жінка, волонтерам вдалося провести дванадцятий майстер-клас.

"Я вже тут собі зробила нове життя. Я не поставила своє життя на паузу, я його організувала по-новому. Але все одно після перемоги, після деокупації, звісно, хочу повернутися на свою Луганщину", — каже Ірина Ротар.

В Івано-Франківську переселенців навчали виготовляти іграшки із вживаного одягу

Виготовляти іграшки із вживаного одягу навчала волонтерка Маргарита Усова. Жінка — двічі переселенка: у 2014 переїхала з Макіївки до Харкова, а з початком повномасштабної війни — до Івано-Франківська. Коли виїжджала, взяла зі собою клейовий пістолет та ножиці.

"Ми поневіряємося по Україні. Чекаємо на перемогу. До Донецька повертатися вже не будемо. Там на мене навіть повітря тисне. Я не можу спілкуватися з цими людьми, які там залишилися. У мене вся родина там. Тільки наша сім'я виїхала — я, чоловік, донька, онук і син з невісткою. З нами були три коти, собака. Ми двома автівками їхали п'ять діб. З 1 березня 2022 року ми тут, у Франківську. Місто це нам дуже подобається, але хочеться повернутися у Харків", — говорить Маргарита Усова.

Переселенка з Дніпра Маргарита Стьожка на майстер-клас у "Майстерню добра" прийшла вперше. Жінка каже, що у рідному місті залишився великий гномик, тож захотіла і тут зробити іграшку на згадку.

"Ми взяли форму-заготовку, набили синтепоном її, приклеїли бороду, носик, шапочку. Далі будемо прикрашати різними цікавими аксесуарами", — каже Маргарита Стьожка.

У крамниці "СпівДія. Одяг" переселенці, багатодітні сім'ї, малозабезпечені, люди з інвалідністю, пенсіонери можуть отримати необхідний одяг та побутові речі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Джерело