Вчені прогнозують появу потужної геомагнітної бурі рівня G2 19 і 20 вересня.  Її спровокував корональний викид маси, який стався на Сонці. Потік плазми спрямувався в бік Землі, пише  Space.

Сильний спалах на сонці: Україну накриє потужна магнітна буря рівня G2


За даними видання, виверження сонячної нитки почалося о 04:34 UTC (07:34 за Києвом) 16 вересня 2023 року. Ця подія призвела до гало-коронального викиду маси, який вперше спостерігався на західному лімбі о 09:12 UTC (12:12 за Києвом).

Як повідомляється, очікується, що виверження від спалаху досягне Землі рано вранці 19 вересня. Вплив на нашу планету продовжиться і 20 вересня.

За прогнозами 19 вересня очікується підвищення геомагнітного поля до до G1 (мала магнітна буря), потім до G2 (помірна геомагнітна буря). Не виключено, що магнітна буря досягне рівня G3 (сильна).

Як магнітна буря впливає на здоров’я людини:

Деякі люди зовсім не відчувають впливу магнітних бур, а інші насилу можуть встати з ліжка в ці дні. Симптоми магнітних бур у всіх проявляються по-різному. Найчастіше метеозалежні люди відчувають такі симптоми:

головний біль;
запаморочення;
нудота і блювота;
підвищений або знижений тиск;
біль у м’язах і суглобах;
слабкість і стомлюваність;
сонливість або безсоння;
нервозність і дратівливість;
загострення хронічних захворювань.

Що робити при магнітній бурі:

Їжте більше сезонних овочів і фруктів, горіхів і ягід. Обмежте вживання жирної і гострої їжі, фастфуду, смажених продуктів. Регулярно провітрюйте кімнату навіть в холодні дні для доступу свіжого повітря. Частіше бувайте на свіжому повітрі і більше гуляйте пішки.
Постарайтеся менше нервувати і виключити джерела стресу.
Пийте зелений або трав’яний чай замість кави та алкоголю.
Лягайте спати в один і той самий час.

Джерело