Розслідування авіакатастрофи двох літаків, які зіткнулися 25 серпня у небі над Житомирською областю, продовжується — тривають слідчі дії.

Про це у відповідь на запит Суспільного поінформувало Державне бюро розслідувань.

У відповіді на запит, зокрема, сказано, що зараз проводяться слідчі дії на відпрацювання чотирьох основних версій:

помилка у здійсненні пілотування з боку пілота чи пітлотів; технічна несправність одного або обох літаків; диверсія; неналежна організація планування та підготовки до вказаних польотів.

Для з'ясування причин та обставин авіакатастрофи призначені понад 10 експертиз.

У справі про розслідування авіакатастрофи під Житомиром тривають слідчі дії — запит Суспільного

Щодо можливої причетності конкретних посадовців, дії або бездіяльність яких могли призвести до авіакатастрофи, то в ДБР відповіли, що з'ясувати відповідь на це питання можна буде лише після висновків судових експертиз та оцінки інших зібраних доказів.

За даними слідства, 25 серпня 2023 року на Житомирщині під час польоту у небі зіштовхнулися два навчально-бойові літаки моделі Л-39. В результаті трагедії загинули три пілоти Повітряних Сил ЗСУ. Під час досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, окрім іншого, першочергово провели огляд місця події, а саме місць падіння літаків та виявлення тіл пілотів, проведено огляд та вилучення уламків літаків, документацію щодо організації та проведення польотів.

Раніше Суспільне повідомляло, що вдень 25 серпня на Житомирщині зіткнулися навчальні літаки Л-39, троє пілотів загинули. Серед них був військовий пілот винищувача МіГ-29 із позивним "Джус", який від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів.

26 серпня на своїй сторінці у мережі Facebook Бригада тактичної авіації міста Васильків повідомила імена трьох пілотів, які загинули в авіакатастрофі під Житомиром.

В ході досудового розслідування авіакатастрофи двох літаків, які зіткнулися 25 серпня у небі над Житомирською областю, допитали понад 75 свідків, призначили більше 10 судових експертиз, розшифрували чорні скриньки.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело