У Жовтих Водах на Дніпропетровщині Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції оновили гуртожиток для вимушених переселенців. У ньому живуть 150 людей з прифронтових міст України. Представник ЄС Андреас Папаконстантину розповідає: покращили умови проживання для понад ста переселенців із Бахмута, Лисичанська та Костянтинівки.

Переселенка Тетяна живе у гуртожитку з квітня минулого року. Розповідає: в рідній Костянтинівці почали звикати до постійних обстрілів РФ. Але з чоловіком залишили будинок заради безпеки дітей.

"Коли затихало усе, ти вже очікував на щось таке, щось станеться, щось буде страшніше й дуже великий страх від цього...", — згадує жінка.

До ремонту в гуртожитку мешкали 90 людей, каже представник Міжнародної організації з міграції Едгар Соболєв. Тепер загалом можуть розмістити 250 вимушених переселенців. Для них на трьох поверхах гуртожитку оновили ремонт та встановили нову техніку. Приділяють увагу й психологічному стану людей.

"Ми робимо з ними майстер-класи, спортивні активності, різні типи малювання. Вони починають трішки розслаблятися й шукати собі місця дозвілля, роботи й планувати своє життя надалі", — каже він.

Життя у новому місті, каже Вікторія, розпочала практично з “нуля”. Розповідає, навесні 2022-го року евакуювалася з Новогродівки Донецької області. А за декілька днів дізналася від знайомих, що її будинок знищили російські військові.

"Я в це не вірила до останнього, тому поїхала сама. Я два дні не могла навіть балакати, це просто жах. Це боляче", — ділиться жінка.

Вікторія каже: в кімнати привезли нові ліжка та меблі. У кухні та ванній кімнаті оновили техніку, також волонтери передали теплі речі.

На Дніпропетровщині, за словами представників ЄС, умови проживання покращили у 63 центрах для вимушених переселенців. Вони розташовані в Дніпровському, Криворізькому, Павлоградському, Новомосковському, Синельниківському та Кам'янському районах.

Поліна Паламарчук

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело