30% від вартості гарячого обіду будуть відшкодовувати батькам учнів початкових класів. Це пілотний проєкт, який реалізують за сприяння Всесвітньої продовольчої програми ООН. На Тернопільщині участь у цьому проєкті беруть 33 школи. Про це Суспільному розповіла директорка департаменту освіти і науки області Ольга Хома.

У тридцяти трьох школах Тернопільщині батькам будуть відшкодовувати гроші за харчування дітей. Гроші мають прийти на картки батьків.

"З 1 вересня, цьогоріч, у нас стартував новий пілотний проєкт, який запроваджений Всесвітньою продовольчою програмою ООН. Це дає нам можливість частково відшкодовувати фінансування на харчування дітей 1 та 4 класів", — говорить Ольга Хома.

На Тернопільщині батькам відшкодують 30% від вартості обіду школярів

Відшкодовувати гроші будуть також за харчування дітей пільгових категорій. Ці кошти повертатимуть до бюджетів громад.

"Пільгові категорії фінансували місцеві органи влади. Якщо вони на харчування одного пільговика виділяли 13 гривень, 40 гривень, то відповідно їхнє фінансування буде зменшено за рахунок того, що дана організація відшкодовуватиме 30% від вартості харчування учня з пільгової категорії", — каже Ольга Хома.

З Тернопільської області 400 шкіл подали заявки до проєкту. Вартість комплексного обіду в одній із шкіл Тернополя складає 45 гривень. Про це розповіла заступниця директорки з навчально-виховної роботи Світлана Кушнір.

"У нас є 11 категорій дітей, які харчуються безкоштовно. Загалом у нас нараховується близько ста дітей в початковій школі і 60-65 у старшій школі. У нас в початковій школі діти ідуть їсти із класним керівником, в інших дітей розписаний графік, який затверджений директором. У дітей яких не має жодної категорії, вони приходять на свою перерву і харчуються за кошти батьків".

Школи Тернополя до програми ООН не увійшли. Подати заявки мали можливість школи всіх громад, окрім обласних центрів.

Джерело