Перелік підстав для евакуації автомобіля з серпня 2023 року став значно ширшим. 

Постанова № 855, в якій додали нові умови для евакуації була ухвалена урядом 11 серпня 2023 року. Згідно з нею, тепер автомобіль на якому незаконно установлені номери Збройних сил України чи Національної гвардії, поліція може заблокувати. Також це можливо, якщо машина немає держзнаків. Про це та інші умови евакуації, розповів департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради, на своїй офіційній сторінці.

Тепер машину евакуювати легше: внесено важливу правку

Тепер машину евакуювати легше: внесено важливу правку

Окрім вищезгаданих випадків, евакуювати ваш автомобіль зможуть і в разі коли він стоїть на місці паркування водіїв з інвалідністю або електрокару. 

Зараз для евакуації авто, поняті будуть потрібні тільки тоді, коли процес евакуації не буде фільмуватися.

До підстав, за якими можуть евакуювати автомобіль також належать:

1) паркування автомобіля на місці паркування ТЗ, які оснащені електричним двигуном - одним або декількома (Частина 8 статті 152-1 КУпАП)

2) паркування автомобіля на місцях безоплатної парковки не маючи на це відповідних пільг (окрім випадків передбачених  частиною шостою статті 152-1 КУпАП) та місцях, які не призначенні для паркування відповідних ТЗ

3) у випадку, коли ваш автомобіль заважає учасникам дорожнього руху та створює перешкоди на дорозі (Частина 1 статті 152-1 КУпАП)

Тепер машину евакуювати легше: внесено важливу правку

4) у випадках, коли порушені правила зупинки чи стоянки в населених пунктах, а також зупинок чи стоянок на місці, позначеному відповідною дорожньою розміткою чи знаками, але які дозволені лише для ТЗ з електричними двигунами. До нього відносяться й перешкода для транспортних засобів оснащених електричним двигуном або декількома, на зупинці/стоянці.

Також наш портал інформував, "З вас обох штраф": водіїв можуть оштрафувати за це маловідоме порушення

Джерело