У ніч проти 28 травня російські окупанти здійснили "рекордний", наймасовіший за весь час повномасштабної війни наліт на Київ дронами камікадзе Shahed-136 у кількості 54 одиниць. Вартість застосованих по Україні дронів-камікадзе орієнтовно можна оцінити в 10,5 млн доларів.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір"  Олександр Коваленко написав про це у власному телеграм-каналі.

За його словами, за травень 2023-го це вже третій "рекорд" із застосування росіянами іранських дронів.

Атака Shahed-136 на День Києва: Коваленко пояснив, чому нальоти іранських дронів стають більш масштабними

"Раніше рекордним стало – 8 травня, коли окупанти задіяли 35 дронів-камікадзе, а після 25 травня застосували 36 од. Shahed-136. Загалом, за травень РОВ, що незавершився, вже використали 342 Shahed-136 з яких ППО України збили 311, показавши ефективність протидії 91%", – сказав він.

Коваленко також зробив декілька попередніх висновків.

На його думку, постачання до Росії Shahed-136 виведено на потоковий рівень.

"Якщо раніше це були партії, то нині потік. Це може говорити про те, що у Ірану з Росією довгострокове партнерство з постачання Shahed-136 і він зміг наростити виробництво дронів-камікадзе. Не виключено, що нарощування продукції на складальних лініях було досягнуто завдяки технічному сприянню Росії", – сказав Коваленко.

Також він звернув увагу на практично щоденне застосування Shahed-136 по території України. Пауза між нальотами лише раз становила три дні, а так – не перевищує доби. Ба більше, після масового нальоту завжди слідує наліт обмеженою "зграєю", в простежуваній закономірності.

"Закономірність така. Перша доба масовий наліт – 1-2 доби обмеженою зграєю. Або, 2 доби поспіль масовий наліт - 1-2 доби після обмеженої зграєю", – зауважив експерт.

Він зробив висновок, що це може бути обумовлено або логістичними процесами, або стандартною дорозвідкою після ударів.

Але з цих нальотів, що зачастіли в травні, за словами Коваленка, можна зробити ще один висновок. Російські війська в такий спосіб намагаються вплинути на наступ ЗСУ.

"У багатьох виникне питання: Як удари по тилових містах можуть вплинути на наступ у зоні БД? Насправді – безпосередньо, хоч і не критично. Командування російськими окупаційними військами явно ухвалило рішення регулярно, практично щоночі тероризувати тилові міста України, щоб там постійно на бойовому чергуванні знаходилося ППО, яке могли б у разі відносного спокою частково відвести до зони БД для прикриття наступу", – сказав Коваленко.

Однак, за його словами, у сценаріях Генштабу ЗСУ тилова зона це тилова зона, а "зона бойових дій - це зона бойових дій". Відповідно і поділ ресурсу з урахуванням потреб.

"Ба більше, для перехоплення Shahed-136 у більшості випадків застосовуються алгоритми та технічні засоби, які у форматі наступу не є унікальним елементом, який необхідно стягувати з тилу до передової", – сказав Коваленко.

Нагадаємо, у ніч проти 28 травня на Київ було здійснено атаку дронами, а саме – баражуючими боєприпасами "Shahed". Повітряна тривога у столиці тривала понад 5 годин. Внаслідок удара є жертва.  

Читайте також:

Джерело