У Степногірську раніше жили 4000 місцевих, нині залишилося не більше тисячі

Одна жінка загинула, ще два чоловіки – отримали поранення. Понад 108 ударів по 16 населених пунктах завдали росіяни у Запорізький області. Такі дані за минулу добу наводить обласна військова адміністрація. Ворог гатить з артилерії, запускає безпілотники та авіацію. Під вогнем Новоданилівка, Гуляйполе, Кам'янське, Новоандріївка та Степногірськ. Саме у Степногірську побувала знімальна група "5 каналу" – репортаж Дениса Розенкова.

Степногірськ, як і Оріхів та Гуляйполе, називають форпостами на південному сході країни. Попри щоденні обстріли, цей населений пункт не здається російський навалі. А місцеві жителі не хочуть покидати свої оселі.

Попри постійні обстріли вирощують квіти і стрижуть газони: як виживають люди у прифронтовому Степногірську – сюжет (Відео)

Степногірськ не схожий на інші прифронтові населені пункти, адже поряд із будинками, що понівечені ракетами та снарядами, тут квітнуть палісадники. А біля розбитих під'їздів тішать око квіти.

"Самі, так, люди приносять із дач, хто звідки. Із Запоріжжя везуть і садять оце все, щоб було красиво. Ви знаєте, людей заспокоює, люди садять і дихають", – розповіла жителька Степногірська Галина.

Територію прикрашають місцеві жителі, як на прохання селищної ради, так і за власним бажанням. Іван Іванович косить траву у центрі селища. Чоловік розповідає – робить це у вільний від роботи час. Газонокосарку приніс з дачі.

"Оце з дому приніс, з дачі. Там не кошу, там лупасять страшне діло. Вирішив отут трішки облагородити, де люди ходять в основному. Я тут ходжу, ну, і щоб людям було йти нормально, приємно, а не заросле", – поділився житель Степногірська Іван Іванович.

Іван Іванович – єдиний зварювальник-сантехник, що залишився в Степногірську. Каже, пів дня бореться з травою, потім їде лагодити комунальні мережі.

"Просто людей шкода, розумієш, люди живуть в усіх будинках потрохи, заб’ється каналізація, щось стається – почистити. Затопить підвали – і все, пропаде селище зовсім", – додав Іван Іванович.

У Степногірську раніше жили 4000 місцевих, нині залишилося не більше тисячі. Одні кажуть – їхати їм нікуди. Інші – не виїздять принципово.

"Ми своє не кидаємо – це наше, ми заробили – це наше", – додала пані Галина.

Дивіться також відео: "Вікна повибивало, спимо вдягнені": як виживають мешканці прифронтового Степногірська.

"А шо там робити? Куди я виїду, тут вже звик", – поділився місцевий мешканець Сергій Лисенко.

Наталії Іванівні 70 років. Жінка торгує пиріжками на місцевому ринку. Розповідає – також залишати своє селище не має наміру.

"Взагалі вдвох із дідом залишилися, то й не їдемо нікуди, а куди їхати? Ми вже звикли, тут є погріб, є де сховатися. Є в будинку там приміщення, де можна під час обстрілу", – запевнила Наталя Плаксіна.

Рашисти обстрілюють Степногірськ щодня. Місцеві навіть називають це артилерійським армагедоном.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Стріляють із "Градів", з артилерії, і ще там з чогось. Нам не зрозуміло, чому стріляють по житловій забудові, там, де нема нічого", – зауважила місцева жителька Ірина Кондратюк.

Окупанти нищать будинки місцевих та цивільну інфраструктуру – борються з беззбройними – бідкаються місцеві.

"Схоже на те, що просто хочуть нас знищити, простих людей, громадян, які залишилися тут у Степногірську, які тримаються тут. Просто хочуть знищити, іншого пояснення ми не маємо", – додала пані Ірина.

Лише за останній тиждень внаслідок російського обстрілу один житель Степногірська загинув, восьмеро були поранені.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 Канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело