У суботу, 27 травня, правоохоронці повідомили про підозру російському навіднику-оператору бойової машини десанту, з якої розстріляли два цивільні автомобілі у Бучі 5 березня 2022 року. Журналісти редакції розслідувань Суспільного мовлення у розслідуванні "Буча: екіпаж 111" встановили всіх членів екіпажу БМД, з якої вівся вогонь.

Повідомив про підозру старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора. Навідника-оператора підозрюють за ч.2 ст. 28 та ч.2 ст. 438 Кримінального кодексу України — в порушеннях законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, поєднаним з умисним вбивством, вчинене за попередньо змовою групою осіб.

Встановити екіпаж БМД, з якої стріляли у цивільних, правоохоронці змогли завдяки свідченням військовополоненого російського десантника зі 104 полку. Він був свідком розстрілу та перебував на момент вбивства у БМД з бортовим номером 715. Саме завдяки цій БМД, в якої злетів трак і яку росіяни залишили неподалік місця розстрілу, журналісти редакції розслідувань Суспільного торік у фільмі-розслідуванні "Буча 22" встановили, що за вбивством цивільних у Бучі 5 березня стоїть 104 десантно-штурмовий полк.

Псковському десантнику оголосили підозру у розстрілі цивільних у Бучі

У “Бучі 22” розказана історія сім’ї Чикмарьових, яка хотіла евакуюватися із Бучі. Від’їхавши кількасот метрів від свого будинку, на вулиці Леха Качинського вони побачили колону російської техніки.

Одна з російських бойових машин одразу почала стріляти по цивільних авто.

Внаслідок обстрілу загинула Маргарита Чикмарьова та двоє її синів: 4-річний Клим і 9-річний Матвій. Олександр Чикмарьов був за кермом, він був важко поранений і втратив ногу. У другій автівці, що їхала позаду, загинув чоловік, дві жінки врятувалися.

Ключового свідка злочину – єфрейтора 104-го полку, якого українські військові взяли у полон під час бойових дій на Херсонщині, — оперативники Головного слідчого управління Національної поліції України встановили за пів року після виходу фільму "Буча 22".

Журналісти-розслідувачі Суспільного були присутні під час проведення слідчого експерименту за участі полоненого десантника. Він описав деталі розстрілу, які збігаються зі свідченнями, які вже зібрали журналісти у фільмі “Буча 22”.

Журналісти ідентифікували усіх п’ятьох військовослужбовців зі 111-ї БМД-2. Включно з командиром, який міг дати наказ розстріляти цивільні авто, і навідником-оператором, якому правоохоронці оголосили про підозру.

Незабаром суд заочно обиратиме міру запобіжного заходу останньому.

Більш детально про російських десантників, які, ймовірно, стоять за розстрілом родини Чикмарьових, дивіться у розслідуванні " Буча: Екіпаж 111" сьогодні, 27 травня, о 19:00 на Youtube-каналі Суспільного.

Джерело