У Краснограді на Харківщині працює школа, де виховують чемпіонів. Серед випускників — футболісти Андрій Лунін та Михайло Мудрик, які зараз грають за європейські клуби.

Лунін — голкіпер мадридського "Реалу", а Мудрик — півзахисник лондонського "Челсі". Обидва — уродженці Краснограда, і вчилися грати у футбол саме у місцевій школі, розповідає тренер закладу Іван Манько.

Іван тренував Луніна з 6 років. Згадує, що хлопець виконував сумлінно усі завдання, був дисциплінованим. Спочатку починав як польовий гравець, але потім змінив позицію.

Як у Краснограді на Харківщині виховують футболістів-чемпіонів

"Буквально з перших тренувань було видно, що людина може вчитися. Від нього можна було почути за все тренування рівно: "добрий день", "я правильно виконую?", "до побачення". Він приходив і повністю віддавався тренуванням", — згадує тренер.

Свою першу медаль Лунін отримав на змаганнях у Криму.

"В готелі в Алушті потрібно було заповнити картки на проживання, а він ще маленький був. Дав йому цю карточку, а він каже: "Я ще писати не вмію". Ну, навчили — підписав контракт із мадридським "Реалом", — жартує тренер.

Спочатку Андрій був "польовим" гравцем, проте згодом зізнався, що йому хотілося стати на ворота.

"Була реакція від природи, головне — було мислення. Десь із 3-го класу він почав грати у воротах. В 6-му класі його забрали в академію "Металіста", там він працював як воротар", — каже Іван.

"Потрапити в "Реал" — це на рівні фантастики, тим більше з такого провінційного містечка, як Красноград"

Зі своїм вихованцем тренер спілкується й досі. Як і дитячий тренер Мудрика — Михайло Меркулов.

"Він тут починав потихеньку, але не кидав займатися танцями. Врешті, футбол переміг. Він пропадав на стадіоні. Батьки, думаю, не пожалкували, що він став не танцюристом, а футболістом. І весь світ це побачив", — говорить Михайло.

"Він був дуже непосидючий, у нього була розвинута координація. Було видно, що він буде грати. У нього швидкість від Бога, він працьовитий"

Фото Андрія Луніна та Михайла Мудрика висить на почесних дошках школи разом з іншими спортсменами — уродженцями Краснограда.

"Є, чим пишатись. Секрет дуже простий — робити свою роботу. Тут є колектив, триває виховання дітей, є традиції. Красноградщина — вона талановита", — каже тренер.

У 2019-му році на території школи побудували фізкультурно-оздоровчий комплекс. У школі працює сім відділень: баскетболу, волейболу, важкої й легкої атлетики, футболу, спортивних танців, кікбоксингу, де займалися понад 300 дітей. Нині у залах пусто, адже під час повномасштабної війни заняття у школі заборонили.

"Зараз ми переживаємо дуже важкі часи, тому що третій рік практично немає повноцінних занять. Коронавірус перебив нам підготовку до змагань, а зараз, бачите, яка ситуація", — говорить директор дитячо-юнацької спортивної школи Володимир Прохватило.

Зараз у школі вийшли на дистанційний метод занять.

"Але це все не те. У футболі та всіх ігрових видах треба, щоб тренер бачив дитину, виправляв дитину, дивився, яке навантаження підходить. На жаль, такий період", — додає Володимир.

Повноцінні заняття у школі сподіваються відновити після закінчення війни. Крім того, директор школи каже, що вихованці школи, які грають в найкращих клубах, хочуть організувати фонд — в підтримку України та спортсменів з Красноградщини.

"Щоб наше місто було ще спортивніше, щоб була база найкраща в Україні, а там, дивись і з'являться ще зірки — у нас зараз дуже талановита молодь", — каже директор школи.

Читайте також

Чемпіонство в АПЛ та титул ЛЧ, єврокубки і збереження прописки. Яку боротьбу ведуть клуби українців у топ-5 лігах

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело