У Нововолинському історичному музеї триває реставрація частини іконостаса 18 століття, котрий до 1990 року прикрашав Успенський Низкиницький чоловічий монастир, – повідомили на сайті міської ради.

Як розповів у коментарі Суспільному провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець, іконостас – це царські ворота та старовинна ікона. Каже: царські ворота були знайдені давно та знаходилися у фонді музею.

Над збереженням цієї пам'ятки майже рік художник-реставратор вищої категорії Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру Артем Погрібний, який рік тому оселився в Нововолинську.

У волинському музеї реставрують частину іконостаса 18 століття

Натомість іншу частину іконостаса – ікону "Таємна вечеря" – відшукали працівники музею нещодавно у церковній громаді села Кропивщина Володимирського району.

Наразі реставратор Артем Погрібний уже завершив відновлювати дрібні деталі царських воріт, після чого буде компонувати частини в цілісну конструкцію.

"Царські ворота були в поганому стані. По іконі значно менші втрати і значно менше роботи. Будемо відновлювати суцільну композицію: зробимо великий дерев'яний планшет, де все будемо фіксували", – додав співробітник музею Юрій Велінець.

Відреставрований фрагмент іконостаса, зазначили в Нововолинській міськраді, за декілька місяців можна буде переглянути в експозиції міського музею.

Що відомо У лютому 2023-го Суспільне розповідало про У листопаді 2022-го в Музеї волинської ікони київські реставратори відновлювали образи, яким понад 200 років. Майстри Національного науково-дослідного реставраційного центру України працювали з іконами з частини іконостаса церкви "Різдва Богородиці" із села Гумнище Горохівського району.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело