З першого квітня 2023 року Коростенський діагностичний центр тимчасово припиняє роботу в зв’язку з тим, що договір підписаний з Національною службою здоров’я України закінчується. Про це Суспільному розповіла т. в. о. директора Комунального некомерційного підприємства "Обласного міжрайонного діагностичного центру в місті Коростені" Житомирської обласної ради Альона Никитюк.

За її словами, Коростенський діагностичний центр тимчасово припиняє надавати послуги у зв’язку з тим, що договір з Національною службою здоров’я України був підписаний на три місяці, які вже закінчуються.

"Раніше ми надавали три пакети послуг. Зараз звільнився ендоскопіст і у зв’язку з цим залишився один пакет надання послуг, – говорить Альона Никитюк. – А Національна служба здоров’я України поставила ціль, якщо є один пакет надання послуг, то заклад має бути або ліквідованим, або приєднаним до іншого закладу. Взяти нового ендоскопіста не можемо, бо немає спеціалістів".

На Житомирщині Коростенський діагностичний центр тимчасово припиняє роботу

Альона Никитюк каже, що у листопаді 2022 року Національна служба здоров’я України попередила, що дає три місяці на вирішення подальшої долі Коростенського діагностичного центру – або власник реорганізує, ліквідує, або передасть в іншу більшу установу.

"Питання щодо закриття нашого закладу ще вирішується, бо 16 березня на сесії обласної ради питання про нашу ліквідацію депутати не підтримали, тому що наш заклад вже понад 30 років надає послуги жителям. Тобто ми зараз не закриваємося, а тимчасово припиняємо нашу роботу. Деякі співробітники звільняються, а деякі залишаються на простої", – каже Альона Никитюк.

Зі слів т. в. о. директора Коростенського діагностичного центру, договір з Національною службою здоров’я України за звичай заключали на рік.

"Ми надаємо медичні послуги, які вносимо в електронну систему і Національна служба здоров’я України їх бачить та розраховуються за виконану роботу – це перечень консультацій та досліджень. А у зв’язку з тим, що у нас залишився один пакет надання послуг, то 23 листопада 2021 року ввели нововведення, що у нас повинна бути ліцензія на наркотичні засоби і прекурсори. Ми розпочали це робити, щоб за перший квартал все встигнути – окрема кімната, сигналізація, ліцензія, сертифікація і ще багато чого. І нам залишалося внести зміни в статут та отримати ліцензію, бо ми виконали всі умови, щоб її отримати, але розпочалося повномасштабне вторгнення", – говорить Альона Никитюк.

Також Альона Никитюк розповіла, що у Коростенському діагностичному центрі робили лабораторні та ультразвукові дослідження, електроенцефалограми, спірографію, кардіограми, велоергометрію, біопсію щитоподібної залози, ендоскопію, колоноскопію та бронхоскопію.

"Більшість наших пацієнтів з північних районів області – Олевськ, Народичі, Овруч, Малин. За місяць ми проводили від трьох тисяч досліджень", – каже Альона Никитюк.

Що далі буде з діагностичним центром у Коростені стане відомо після наступної сесії обласної ради.

Читайте також В’їзд за пропуском: на Житомирщині на територію Коростенської лікарні в’їзд буде за перепусткою На Житомирщині автомобіль наїхав на жінку, яка з дитячим візком переходила дорогу. Аварійні відключення на Житомирщині: електропостачання обмежать у двох районах. Виїжджали з України як водії-волонтери: на Житомирщині заблокували черговий канал нелегального перетину кордону.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело