В Івано-Франківську стартував великий інформаційно-просвітницький проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє.». Його метою є підвищення народжуваності в місті, формування і пропагування сімейних цінностей та здорового материнства, підтримка здоров’я жінок різного віку.

Перший тренінг «Все про підліткове здоров’я» провели для учнів старших класів та студентів перших курсів ВНЗ. Лікарі та психологи розповіли підліткам про безпечні відносини молодих пар, запобігання підлітковій вагітності та психологічну підтримку підлітків.

Актуальність та важливість цього проекту підкреслила директорка Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марія Бойко.

В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє»

«Сьогодні ми починаємо важливий соціальний проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє». Він складатиметься із приблизно 10 зустрічей з різними цільовими аудиторіями. Починаємо з підлітків. Для нас як для центру важливо, які діти у нас ростуть, які підлітки виховуються і як в їх сім’ях будуть народжуватись діти. Ми хочемо сьогодні мати розмову до молоді – як вберегти своє здоров’я, як створити сім’ю, як народити здорову дитину і її виховати. Всі ці поняття діти мають зрозуміти ще коли вчаться у школі, університеті. Щоб кожен мав відповідальність за міцну родину та суспільство», – розповіла Марія Бойко.

Також Марія Бойко зазначила, що у час війни народжуваність кардинально зменшилась.

«За рік війни зменшилась народжуваність в цілій Україні. Не народилося порівняно із 2021 роком 36 тисяч немовлят. Власне ця теза «Діти не народилися» покликала нас до створення цього проекту», – каже директорка міського перинатального центру.

Співорганізаторами проекту також є будівельна компанія blago, адже їхнє завдання підтримувати громади та допомогти їх покращувати.

«Для нас було важливо взяти  участь у цьому проєкті, оскільки він має абсолютно хорошу, позитивну і правильну соціальну місію – стимулювання народжуваності. Адже ми всі розуміємо, що у нас війна і народжуваність падає. Ми хочемо підтримати молодих мам, показати, що навіть у такий важкий час народжувати потрібно. Для нас як для будівельної компанії важливо будувати не просто житлові комплекси, а створювати місто, життя. І починати треба з наших нескорених новонароджених – які власне і стануть нашим майбутнім», – розповідає Діана Великочій, представниця  компанії blago.

За словами Діани Великочій організатори розпочали з підлітків, з тих, хто стане в майбутньому батьками.

Саме Університет Короля Данила став майданчиком для розвитку креативних ідей та проектів.

В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє»

«Молодь – це майбутнє нашого суспільства, тому Університет Короля Данила доєднується до ініціатив, спрямованих на розвиток та підтримку здоров’я студентства й молоді загалом. Ми, як гаранти освітніх програм, повинні виховати не тільки освічену молодь, а й покоління, готове відповідально й свідомо ставитися до власного здоров’я та майбутнього, покоління, яке вміє брати на себе відповідальність і може відверто говорити про свої проблеми», – зазначає перший проектор УКД Михайло Косьмій.

Спеціальними гостями тренінгу були відомі франківські блогери, які нещодавно стали батьками Дмитро Варварук та Діанорія. Вони поділилися із підлітками своїм досвідом.

В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє»

«Важливо готувати  підлітків до батьківства. Всі бояться відповідальності, але це не правильно. Для мене як батька важливо розуміти свого сина. Я б хотів з ним бути на одній хвилі. Важливо говорити з дітьми, тому що вони наше майбутнє», – каже блогер-мільйонник Дмитро Варварук.

Проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» реалізовується в Івано-Франківську за підтримки міського голови Руслана Марцінківа.

В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє» В Івано-Франківську відверто поговорили з підлітками. В місті стартував проект «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє»

Джерело