Будівлю першої в Рівному парової водокачки продали на торгах з третьої спроби. Її придбала приватна особа за понад 72 тисячі гривень. Суспільне поцікавилося в рівнезнавиці про минуле будівлі й плани на цей об'єкт в нинішньої власниці.

Першу парову водонапіру башту в Рівному збудували на початку ХХ століття на вулиці Соборній, розповіла Суспільному дослідниця історії міста Світлана Калько. На початку ХХ століття цей об'єкт забезпечував водою значну частину рівнян.

"Руйнацію будівлі, розташованої під рівненським шляхопроводом, рівняни спостерігають вже багато років. А вона дуже цікава, це та колишня водонапірна башта, яка працювала на паровому двигуні. Коли за Польщі прокладали водогін, це 1928-29 роки, то роботу її відновили. І ця водобашта працювала як резервна насосна станція до 1949 року", — розповіла Світлана Калько.

З третьої спроби за майже 73 тисячі гривень: на торгах продали будівлю першої в Рівному парової водокачки

Будівля водокачки була власністю області й перебувала на балансі Рівнеоблводоканалу. У лютому 2023 року її продали на аукціоні, з третього разу. Як пояснив заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, переможці двох перших торгів відмовилися підписувати договір.

"Я, як голова комісії, який візує ці документи по продажу з аукціону, тішився думкою, що ціна була така високою — понад два мільйони гривень і надіявся, що хтось з учасників підпише договір купівлі-продажу. Але це не від нас залежить. Нещодавно відбувся третій аукціон, де було двоє учасників. Стартова ціна складала понад 73 тисячі гривень, в результаті договір був підписаний з одним з учасників. Вартість продажу разом з ПДВ — понад 82 тисячі гривень", — зазначив Сергій Свисталюк.

На третій аукціон подалися два учасники: Галина Богун, з пропозицією в понад 72 тисячі та Олександр Качан з пропозицією понад 1,2 млн. Останній переміг в аукціоні, проте відмовився підписувати договір. Свою відмову він пояснив Суспільному так:

"Все банально — не вистачило коштів. Ставив, бо думав, що все буде добре, але, на жаль, гірко це визнавати, не вистачило коштів".

Після відмови Олександра Качана підписувати договір, переможницею визнали Галину Богун. Суспільне звернулося до неї за коментарем щодо її планів на придбаний об'єкт, проте від коментаря жінка відмовилась, пояснивши, що "їй це не цікаво".

Зі слів заступника голови облради Сергія Свисталюка, далі переможниця аукціону має звернутися в Рівненську міську раду:

"Щоб оформити чи оренду, чи право викупу на земельну ділянку. А як далі буде — це не від нас залежить".

Читайте також Визнав Московську патріархію, але правив українською. Історик з Рівного видав книгу про митрополита Громадського З Рівного до Львова курсуватиме модернізований інклюзивний електропоїзд "У людей інші пріоритети": як війна може вплинути на поширення туберкульозу на Рівненщині — пояснює експерт

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело