30 січня стартувала реєстрація для учителів початкових класів, які 2023-го хочуть пройти сертифікацію. Це оцінювання знань та професійності. Долучитися до нього зможуть щонайменше 52 педагоги із регіону. Про це Суспільному розповіла відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна.

У третьому класі Вацівської філії Терешківського ліцею урок читання. На ньому за правилами нової української школи Оксана Мурзаєва з дітьми, зокрема, малює та повторює вивчене з інших предметів.

"У нас 10 учнів у класі. Вони грайливі, вони розумні, але діти свого часу. Вони справжні «НУШівці», - говорить учителька початкових класів Вацівської філії Терешківського ліцею Оксана Мурзаєва.

Сертифікація для вчителів початкових класів: для чого та хто може зареєструватися з Полтавщини

Для вчителів початкових класів, які впроваджують НУШ, 30 січня розпочали реєстрацію на сертифікацію – фахове оцінювання. Це добровільно та необов’язково, говорить Наталія Барболіна.

"Брати участь може людина, яка працює на відповідній педагогічній посаді, має стаж не менше 2 років. І ще передбачається, що людина має високий рівень педагогічної майстерності, запроваджує методи компетентісної освіти і нові освітні технології", - розповіла відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна.

"Сертифікація – це справа дуже хороша. Це спонукає вчителя до самоосвіти, праці над собою. Ми намагаємося крокувати цими всіма кроками, щоб ніде не відстати. Але змінюється дещо термінологія. Найважче вчителям з таким стажем, як у мене, – теоретична частина. Ми – практики, працюємо, бачимо, чого дитині не вистачає, намагаємося це все додати", - каже учителька початкових класів Вацівської філії Терешківського ліцею Оксана Мурзаєва.

Реєструватимуть охочих на сертифікацію у два етапи. Основний триває з 30 січня до 5 лютого у межах граничної кількості учасників у кожному регіоні. Для Полтавщини це 52 людини. Додатковий – із 6 до 13 лютого – у межах загальної кількості учасників у країні. Це 1500 людей.

"Якщо до 5 лютого ми вибираємо цю квоту, а в якомусь іншому регіоні залишаються вільні місця, то тоді якраз у період з 6 до 13 лютого може бути реєстрація так звана додаткова, яка буде здійснюватися у межах загальної граничної кількості по Україні. Результат успішного проходження може зараховуватися як атестація вчителів", - пояснює відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна.

За словами Наталії Барболіної, сертифікацію – тобто оцінювання фахових знань та професійності педагогів – влаштовують у три етапи. Перший – тестування, другий передбачає самооцінювання майстерності, а третій – це експертне вивчення практичного досвіду роботи. До останніх двох етапів учасників допускають після успішного складання першого. Питання стосуються, зокрема, навчальних дисциплін, управління освітнім процесом, взаємодії з учнями тощо. Цього року тестування розпочнуть 11 березня.

"Сертифікація – це своєрідний іспит, це підведення підсумків того, що вчитель вміє, знає і може дати дітям. Тому, звичайно, коли людина йде на будь-який іспит, – це великий досвід. А тим більше, якщо сертифікація відбувається разом з іншими вчителями, то, крім свого власного досвіду, ти ще набираєшся досвіду від інших людей", - говорить директорка Терешківського ліцею Лариса Шевченко.

Як розповіла Суспільному відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна, торік зі 101 педагога у регіоні успішно завершили всі етапи випробування 61. Уперше на Полтавщині сертифікацію влаштували 2019-го.

Джерело