У Тернополі на базі фахового коледжу працює проєкт "Дружній простір". Його реалізують у п'яти українських містах за підтримки громадської організації "Фонд професійний розвиток Харкова" та німецької організації. Під час зустрічі можна поспілкуватись з психологом, взяти участь у майстер-класі та дитячих розвагах.

На локацію під назвою "Веселі аніматори" херсонка Євгенія Русу привела свою молодшу доньку. Жінка каже, до Тернополя переїхали у травні. Відтоді діти ходять до місцевого садка і школи, а громадські місця відвідують рідко. Тому, коли дізналися про захід, вирішили прийти. Передусім для того, щоб зустрітись із земляками.

"Хочеться, щоб діти продовжували радіти життю. Ну і дорослим треба поспілкуватися один з одним. Можливо десь допомога психолога, а десь – просто спілкуванням", – говорить херсонка.

Проєкт

Людмила Чайка – херсонська психологиня. У "Дружньому просторі" допомагає людям розв'язувати психологічні проблеми, пов’язані з війною.

"Я хочу донести до людей – не боятись робити перший крок, вийти з власної домівки, шукати земляків, місця, де зможуть скинути оце своє навантаження, тягар та де знову стануть нормальними людьми та далі опановувати життя", — каже Людмила Чайка.

На відкритті "Дружнього простору" проводила тренінги Ірина Каплун. Психологиня Тернопільського фахового коледжу навчала як контролювати емоцій.

"Я намагалася зробити дружню, легку та доброзичливу атмосферу, щоб найбільше дітей відвернути від негараздів та чогось сумного. Щоб діти розуміли що в житті є не тільки труднощі, а можна робити акцент на позитивних аспектах", — говорить психологиня.

Анастасія Падій приїхала до Тернополя з Києва. Дівчина каже, прийшла на захід попрацювати із психологом, хоче навчитися адаптуватися до нового життя.

"Я хочу знайти нові знайомства і відродити в душі той стан, який був раніше, до війни, щоб я могла вдивитися на світ знову з посмішкою та радістю", – каже дівчина.

Проєкт "Дружній простір" реалізується у п'яти українських містах за підтримки громадської організації "Фонд професійний розвиток Харкова" та німецької організації, розказує заступниця директора Тернопільського фахового коледжу Оксана Редькова. Усі охочі могли долучитися до чотирьох локацій – анімаційне шоу для дітей, "Територія вибору", на якій можна було ознайомитися з професіями від фахового коледжу, групова та індивідуальна психологічна допомога і творча майстерня.

"Сьогодні у просторі проходить майстер – клас, його проводить краєзнавиця Тамара Пистун. Діти мотають ляльку мотанку. Адже ця лялька є оберіг українського народу. В планах передати ці мотанки захисникам на передову", – розповіла жінка.

Проєкт "Дружній простір" буде реалізовуватись пів року.

Читайте також

Життя під постійними обстрілами РФ. Де херсонці шукають укриття

Херсонські музейники впізнали ще одну викрадену військовими РФ картину

Жителям Кочубеївської громади за міжнародною програмою роздали майже 100 кілограмів насіння овочів

336 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело