Художники-реставратори науково-дослідного реставраційного центру оглянули царські врата "Древо Єсея" у Музеї волинської ікони та оновили його навершя, – розповіла Суспільному директорка Тетяна Єлісєєва.

Загалом у колекції Музею волинської ікони є четверо царських врат, зроблених народними майстрами. Експонат "Древо Єсея" середини XVIII століття був привезений із села Пісочне Ковельського району.

Київські реставратори поліхромної скульптури та декоративного рельєфу Ярослав Туряк та Валентин Ярмоленко під керівництвом Олексія Тихоновського оглянули усі царські врата музею та оновили навершя "Древа Єсея", – розповіла Тетяна Єлісєєва.

Київські реставратори відновлять царські врата у волинському музеї

"Навершя вгорі немає, воно є окремо, і саме на наверші залишилося більше поліхромного розпису та позолочення. І навершя було повністю розчищено і укріплене", – говорить директорка. Додає: це – одні із кращих врат періоду бароко, виконані поліхромним розписом.

Поліхромний розпис на фігурках царів практично не зберігся, каже директорка музею. Для майбутньої реставрації "Древо Єсея" планують доставити у столицю.

Читайте також Волинський іконостас реставрували київські майстри У музей Волинської ікони привезли 80 творів українських і польських іконописців У волинському музеї реставратори зі Львова обстежили ікони 18-19 століть. Їх реставрують

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело