У Прилуках на базі філії краєзнавчого музею створюють історичний хаб. Він буде на місці колишньої експозиції про Другу Світову війну. Для цього виграли грант від ГО "Будуємо Україну разом" та почали ремонт обраного приміщення. В ньому планують проводити культурні, мистецькі та краєзнавчі зустрічі, презентації книжок відомих людей, також планують поставити проєктор для демонстрації документальних фільмів. Про це суспільному розповіла директорка Прилуцького краєзнавчого музею Тетяна Зоць.

За її словами, віднедавна змінилося концептуальне наповнення філії. У двох залах з експозиціями, які раніше стосувалися життя Олега Кошового, почали показувати життя та побут містян середини 20 сторіччя, а також розвінчувати міфи радянської пропаганди.

"Якщо раніше це був музей «Молодої Гвардії», то зараз це абсолютно інше навантаження. У двох кімнатах нам попередньо вдалося зробити такий косметичний ремонт і поновити експозиції. В нас є іще один експозиційний зал, який потребував і реекспозиції, і ремонту".

Для створення кімнати, де раніше були стенди з експонатами Другої Світової війни, музейники взяли участь в конкурсі на грант від волонтерського руху ГО "Будуємо Україну разом".

Мистецькі зустрічі та перегляд документальних фільмів: у Прилуках краєзнавчий музей створює історичний хаб

Директорка каже, вже отримали фінансування – 20 тисяч гривень. За умовами проєкту ремонт мають робити волонтери, яких обирає музей.

"Найголовніше не просто дати фінансування, а дати розуміння містянам, що все в їхніх силах. Потрібно консолідуватися і робити разом, допомагати один одному".

Роботи стартували 2 грудня. До них долучилися п’ять волонтерів. Серед них прилучанин Віктор Кошмар.

"Мені не байдужа доля нашого історичного музею, доля його приміщення. Щоб ця історична спадщина дійсно зберігалася. У кожного свій фронт і кожен воює на своєму фронті. Це невелика лепта, яку я внесу тим, що допоможу в ремонті музею".

Ремонт мають завершити до 13 грудня.

Читайте також

Вишитий Ленін та годинник з Авророю: у Прилуках відкривають музей радянської пропаганди

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело