На Житомирщині визначили переможців обласного конкурсу старовинних рецептів "Гастроспадщина". Про це Суспільному розповіла провідна методистка обласного центру народної творчості Анастасія Сегеда.

За її словами, конкурс тривав з 13 жовтня по перше грудня.

"За час конкурсу на нашу електронну адресу надіслали безліч цікавих рецептів страв Житомирщини, – каже Анастасія Сегеда. – Проте відібрали понад 20 рецептів, а опублікували 13. Важливо було, щоб рецепт підходив під гастроспадщину області та містив старовинну технологію приготування й якусь цікавинку".

За словами Анастасії Сегеди, відповідно до критеріїв надіслали свої рецепти представники Новогуйвинської громади – Троянівський старостат, Смолдирівський та Суємецький старостати Баранівської громади, Попільнянська громада, Хорошівська громада.

За рішенням конкурсної комісії переможцями стали:

перше місце посіла Бердичівська територіальна громада з рецептом Огіївських "Блятників". Блятники, вочевидь, отримали свою назву від частини ткацького верстата – блята, за допомогою якого накручували ці вироби з тіста у вигляді спіральок; друге місце поділили між собою: Бердичівська територіальна громада з рецептом "Колотухи – Чорної і Білої" та Попільнянська громада з рецептом "Помідорів квашених у пшениці"; третє місце посіла Баранівська територіальна громада, Суємецький старостат, з рецептом "Киселя" з цукрових буряків.

"Кисіль – всім відома страва, – каже Анастасія Сегеда. – Проте конкурсанти додали цікавих деталей, розповіли, як зробити цукровий сироп із буряка та як добути крохмаль з картоплі, а не просто купити його у магазині. Те ж стосується і квашеної капусти. Нам розповіли, як у бочках квасили капусту, який додавали консервант. Ось такі секрети приготування і впливали на рішення конкурсної комісії".

Також були рецепти "Рибної юшки", млинців з "мочанкою", "Опіканців", "Голубців зі шпоном", "Галушок", засолених закусочних огірочків. Найбільшу кількість рецептів для участі в конкурсі надіслала Баранівська територіальна громада.

Читайте також Білий борщ – представники Гришковецької громади Житомирщини р озповіли про секрет приготування автентичної страви. На території Кмитівського музею Житомирщини організовують музейний борщ-батл. Класичний, білий і космічний – у Кмитівському музеї поблизу Житомира влаштували музейний борщ-батл.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело