Для наших читачів, які не уявляють своє життя без головного джерела крохмалю – картоплі, є важливі новини. Справа в тому, що завдяки чудовому врожаю даного овочу вдалося уникнути різкого стрибка цін. Однак цієї зими ситуація може змінитися.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу AgroTimes.

Гарний врожай – це не головне: як в Україні за зиму зміниться ціна на картоплю

Гарний врожай – це не головне: як в Україні за зиму зміниться ціна на картоплю

Український підприємець, фермер та економічний експерт Дмитро Ткаченко припустив, що подорожчання картоплі можливе у разі сильних морозів та снігопадів, а також у другій половині сезону зберігання – починаючи з лютого.

"Порівняно з іншими овочами картопля зараз відносно недорога. Зараз йде масовий продаж картоплі тими господарствами, які не мають власних потужностей для зберігання. Крім того, багато цього овочу насадили через війну. Відповідно, на ринку товару більш ніж достатньо", – розповів Дмитро.

Гарний врожай – це не головне: як в Україні за зиму зміниться ціна на картоплю

За словами експерта, ціна на картопля залежатиме насамперед від погоди. Якщо будуть морози, сильні снігопади – вона може зрости. Але значного зростання ціни найближчим часом він не передбачає.

"До лютого навряд чи відбудеться зміна ціни на картоплю, зростання більш ймовірне у лютому. Імпорт нам не загрожує, оскільки в Європі був неврожай через посуху і високі температури влітку. Ми могли б експортувати свої надлишки, але є проблема з постачанням української картоплі в ЄС через певні карантинні обмеження", – підсумував експерт.

Раніше повідомлялося, чим закупитись перед Новим роком, щоб не платити втричі дорожче.

Також, ціни на сало зірвалися з місця: яких "сюрпризів" слід чекати від улюбленого продукту українців.

Джерело