При переохолодженні не можна пити алкогольні напої та палити, а ще не варто розтирати кінцівки, аби зігрітися. Про симптоми переохолодження та як його уникнути розповіла Суспільному речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

Найпоширенішою причиною переохолодження є довготривалий вплив низьких температур. Переохолодження настає, коли температура тіла людини опускається нижче, ніж 36,6°C. Найвразливішими до переохолодження є зневоднені або виснажені люди.

Симптоми переохолодження:

Як уникнути переохолодження: поради полтавської рятувальниці сонливість; озноб; зниження фізичної активності; втрата свідомості; нечітка мова; відсутність координації; слабкий пульс; повільне поверхневе дихання; сплутаність свідомості; яскраво-червона або синя холодна шкіра.

При переохолодженні не варто намагатись швидко зігрітись – розтирати руки та ноги. Також не можна вживати алкоголь та цигарки.

Правила, яких слід дотримуватися, щоб уникнути переохолодження:

якщо речі мокрі, то переодягнутися; шукати укриття в сухих та теплих місцях; за можливості варто розмістити під собою подушки або каремати; уникати протягів; випити теплий та солодкий чай; зробити вправи руками та ногами.

Як розповів Супільному директор обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко, станом на 1 грудня медики на Полтавщині не зафіксовано викликів, за якими людям поставили діагноз "Переохолодження".

Читайте також

На Полтавщині помер чоловік, ймовірно, від переохолодження

Джерело