71-річний російський мільярдер Юрій Ковальчук був однією з найвпливовіших осіб, яка підтримувала намір президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Близький друг диктатора казав йому, що війна зможе довести силу Росії та продемонструвати її Заходу. 

Про це пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що Путін вважає, що Росія – це одночасно потужна військова та культурна держава, а Ковальчук повністю поділяє таке бачення. 

Назвали ім’я наближеного до путіна мільярдера, який переконав його напасти на Україну

Після 24 лютого мільярдер та президент РФ часто зустрічалися, а також спілкувалися телефоном, повідомляє газета із посиланням на друга сім’ї Ковальчуків та колишнього співробітника розвідки РФ. 

Ковальчук виділяється серед кола наближених до Путіна. Він не лише кілька десятиріч є близьким другом російського лідера, а й відіграє важливу роль у формуванні громадської думки росіян. Мільярдер є власником цілої низки прокремлівських телеканалів, газет і соціальних мереж. 

Андерс Аслунд, економіст і старший науковий співробітник мозкового центру Stockholm Free World Forum, який консультував російський уряд з 1991 по 1994 рік, каже, що Ковальчук виконує два найважливіших завдання для Путіна – він має гроші та є медійником. 

“Він не займає офіційної посади в російському уряді. Проте він має глибокий вплив на політику та персонал Кремля та допомагає постачати дачі та яхти для Путіна, а також вигідні роботи та пакети акцій родині та друзям президента…Путін назвав Ковальчука своїм другом і розкритикував санкції Заходу проти бізнес-лідерів, близьких до нього”, – сказано в повідомленні. 

Як каже джерело, близьке до Кремля, Ковальчук сильно вплинув на погляди Путіна на геополітику. Саме після цього диктатор 2007 року виступив із промовою на Мюнхенській конференції з питань безпеки, в якій він розкритикував “гегемонію США”. 

Джерело