Російський диктатор Володимир Путін вдався до масованих ракетних ударів по Україні через жорсткі попередження з боку західних партнерів, якщо він застосує ядерну зброю.

Про це сказала заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд, яка перебуває з дводенним візитом у Києві.

Вона наголосила, що лише спільна жорстка реакція Заходу та США на погрози Путіна завдати ядерного удару змусила його відступити і перейти до менш неприйнятної тактики - масовано обстрілювати Україну. 

Чому Путін вдався до масованих ракетних атак по Україні: у Байдена дали відповідь

"Ви бачили, що не тільки США, а й інші члени G7 виходили на Кремль із сигналами про те, що абсолютно неприйнятою і безвідповідально розкидуватися цим натяками на застосування ядерної зброї. Росія вже зробила себе ізгоєм, але ми пояснили, застосування ядерної зброї матиме відповідь та наслідки незрівнянного рівня. Наша відповідь була об’єднаною, і після того Росія перейшла до принципово іншої зброї, розпочавши атаки на енергетичну інфраструктуру" - сказала вона.

Нуланд зауважила, що наразі ядерна загроза не входить у плани Росії. Втім, Захід повинен пильно стежити за будь-якими ймовірними загрозами з боку Путіна.

Чому Путін не завдає масованого ракетного удару

Ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що є три причини, чому російський диктатор Путін після 23 листопада не віддає наказ масовано обстрілювати Україну. Одна із причини - росіяни хочуть перевірити, злякаються чи не злякаються українці російського літака.

Варто додати, що російські військові змінили тактику ударів. В Офісі президента припустили, що окупанти можуть вичікувати сильних морозів, щоб потім завдати масованого ракетного удару по Україні. Радник голови ОП заявив, що окупанти націлилися на те, щоб "заморозити" українців.

Читайте також:

Данілов вважає, що Росія буде позбавлена ядерної зброї: "Це як сірники у дітей"

У Росії більше немає політичного запасу: експерт дав прогноз, коли може закінчитися війна

Український дипломат назвав ідею фікс Путіна та більшості росіян

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело