Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що якщо президент Росії Володимир Путін погодиться на переговори про припинення війни, Захід повинен розглянути можливість надання Росії "гарантій" у майбутній архітектурі безпеки.

Про це повідомляє Reuters 3 грудня.

"Це означає, що одним із важливих моментів, які ми повинні вирішити – як завжди казав президент Путін – є страх, що НАТО підійде прямо до його дверей, і (відбудеться) розгортання зброї, яка може загрожувати Росії", — сказав Макрон. Він додав, що Європі потрібно підготуватися, "як дати гарантії Росії в день, коли вона повернеться за стіл переговорів".

Макрон: Європі потрібно підготуватися, як дати

Водночас Макрон підкреслив, що питання переговорів "має вирішувати український народ". "Ви думаєте, що коли нам довелося пережити захоплення Ельзасу і Лотарингії (Німеччиною, — ред.), ми б хотіли, аби світовий лідер казав нам робити те чи інше?.. Український народ має сам вирішувати, за яких умов, як, коли, а не ми", — сказав президент Франції.

"Мирні переговори"

У МЗС Британії зазначили, що Путін може використати мирні переговори для переозброєння для подальшого наступу на Україну.

Президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із президентом РФ Путіним. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що на тлі російських обстрілів енергетичної інфраструктури ідея мирних переговорів з Росією стає абсурдною.

Україна наполягає на тому, що РФ має повністю вивести свої війська і припинити агресію, після чого мирні переговори будуть можливими. Зеленський озвучив 10 пропозицій, які необхідно реалізувати задля якнайшвидшого закінчення війни.

"Гарантії безпеки" і Росія

Про "гарантії безпеки" Росія заявила до початку повномасштабного вторгнення в Україну. 17 грудня 2021-го МЗС Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).

У відповідь США й НАТО заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу. 14 січня Росія пригрозила "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки".

Війна. Усі новини

Джерело