Невизнаний низкою держав президент Білорусі Олександр Лукашенко 3 грудня зустрівся з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу в Мінську.

Як повідомляє білоруське державне агентство "Белта", під час зустрічі в Білорусі, Лукашенко обговорив з Шойгу підготовку та забезпечення білоруської армії як . До цього Шойгу зустрівся з міністром оборони Білорусі Віктором Хрєніним.

"Думаю, вам уже білоруський міністр оборони розповів про ситуацію в Білорусі, про підготовку, бойове злагодження підрозділів Білорусі та Росії, які присутні в Білорусі, — заявив Лукашенко. — Маю сказати, що ми серйозно до цього підійшли. І наші, і ваші офіцери готують хлопців. І білоруських, і росіян готують. Для того, щоб у разі потреби перші ряди наші — захисники Союзної держави — змогли відбити будь-яку агресію".

"Від аптечок медичних до... Я вже не говорю там про спорядження та інше, озброєння. Ми як єдине угруповання, єдина армія сьогодні готуємося. Усі про це знають навколо. Ми це не приховували. Та й у сучасному світі приховати це неможливо (...) Словом, так, як домовлялися з президентом Росії. Ви не просто в темі, ви це реалізовуєте з нашим Міністерством оборони. Ми щодо цього плани виконуємо", — зазначив Лукашенко.

Як пише федеральне російське агентство ТАСС, міністри оборони Росії та Білорусії Шойгу та Хрєнін підписали протокол про внесення змін до "міждержавної угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері". Про деталі змін не повідомляється.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких потім брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня стало відомо, що до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

Читайте також

"Вони вводили нас в оману": військові про підготовку росіян до лютневого нападу на кордоні з Чернігівщиною

"Будемо усі йти на захист у ліси": як живуть волиняни у селах на кордоні із Білоруссю

Війна. Усі останні новини

Джерело