Тернополянин Святослав Журовський придумав, як підключити Інтернет без централізованого електропостачання. Він розповів Суспільному, що така ідея виникла, коли цілу добу не було світла.

За його словами, для цього знадобиться автомобільний акумулятор.

"Я вирішив проблему з живленням за допомогою автомобільного акумулятора. До нього я купив клеми, зробив собі автомобільне гніздо як універсальний варіант підключення всіх гаджетів. Спаяв кабель, з одного боку – автомобільний прикурювач, з другого – роздвоєний кабель живлення. Потрібно подивитися, яке живлення у вашому роутері, яке живлення в медіаконвекторі чи ONU (є такий пристрій, який входить в оптичний кабель, якщо у вас є оптичний кабель). Тобто, є різні способи підключення інтернету. Мій варіант – це 12 вольт онушка і мікротік 24 вольт, він працює і від 12 вольт. Не потрібно ніяких перетворювачів, звичайний кабель з двома штекерами живлення. Засвітилося живлення і включаю".

Тернополянин знайшов спосіб, як підключити інтернет без електрики

"В автомобільний прикурювач під’єднуємо самопальний кабель, бачимо, що світлодіод працює, світиться. Підключаю онушку, спочатку засвітилось живлення, значить, все добре. Тоді підключаю сам мікроултер, знову ж таки, засвітилось живлення, пікнув, запрацювало, чекаємо інтернету. Бачимо, локальна мережа блимає, значить, трафік пішов. Отже, теоретично інтернет є, зараз ми його перевіримо. Ось під'єдналася моя мережа і пробуємо. Працює. Заходимо на сайт – інтернет є", – розповідає чоловік.

Для того, щоби такий спосіб спрацював, потрібний спеціальний тип підключення. Його можна дізнатись у провайдера.

"Конкретно у мене була мережа, побудована по Ethernet, і ще раніше мій провайдер перебудував її на технологію PON. Це означає, що оптичний кабель від мого дому йде до серверного провайдера, він повністю прямий і не залежить від електропостачання, немає ніяких активних елементів, які би перервали зв'язок. Тому ви можете подзвонити до свого провайдера у службу підтримки й запитати, який тип у вашого підключення. Навіть якщо у вас не підключення PON, ви запитайте, коли вони перебудують мережу так, щоби ви могли користуватись ось таким чи іншим способом. Щоби точно знали, що до вашого будинку підходить інтернет. Тоді вам достатньо буде заживити ваше обладнання, яке буде вам роздавати по WiFi чи по кабелю", – говорить Журовський.

Якщо до акумулятора під’єднати лише роутер та абонентський термінал, він працюватиме кілька діб. Якщо ж увімкнути ще ноутбук, то заряду вистачить на вісім годин. Загалом таке обладнання коштуватиме приблизно дві з половиною тисячі гривень.

"Найбільш дороговартісний вузол – це акумулятор. Я дав за нього трошки більше двох тисяч, це є 45 амперів на годину. Відразу брав такий, як у мене в автомобілі, щоби він був взаємозамінний. Клеми по 80 гривень, гніздо – кількадесят гривень у крамниці радіоелектроніки. Гніздо до прикурювачів, кабелі в мене були. Роз’єми живлення я теж в радіомагазині купив, вони недорогі".

Читайте також Як зарядити прилади без електропостачання: тернополянин поділився досвідом На Тернопільщині зріс попит на генератори: як правильно обрати

Джерело