Українська армія зможе почати звільнення тимчасово окупованого Росією Криму після деокупації Мелітополя у Запорізькій області. Вихід ЗСУ на узбережжя Чорного і Азовського морів створить умови для ударів по Чорноморському флоту РФ. Про це написав військовий експерт, генерал-майор ЗСУ Сергій Савченко у авторській колонці на ZN.UA. Він звернув увагу, що наступ української армії в напрямку Токмака і Мелітополя розділить війська Росії на східну і західну частини.

«Критичність становища, в якому опиниться агресор у разі звільнення нами Мелітополя, важко перебільшити. Не варто описувати зрозумілий подальший розвиток подій з виходом наших військ на кримські перешийки, звільнення Криму, подальший розгром військ агресора на сході», – написав Савченко.

Генерал ЗСУ назвав місто, звільнення якого стане ключем до деокупації Криму

При цьому він вказав, що вихід ЗСУ на узбережжя морів дасть можливість завдавати ударів по Керченському мосту, поромних переправ через Керченську протоку, а також по базах Чорноморського флоту РФ в Криму і Новоросійську.

Генерал ЗСУ назвав місто, звільнення якого стане ключем до деокупації Криму

«Таким чином, російські війська позбавлятимуться можливості бити ракетами по Україні і втратять логістичні можливості», – переконаний експерт.

Також Центр національного спротиву повідомляв, що окупанти перевіряють дітей, які не ходять до російських шкіл.

Джерело