Збільшена пішохідна зона, фонтан та простір для відпочинку. Архітектори Кирило Вербич і Дмитро Сівак показали, як можна змінити Катерининську площу після демонтажу пам'ятника "Засновникам Одеси", за що 30 листопада проголосували депутати міськради. Чи реалізують такий проєкт та що на місці скульптури бачать містяни дізнавалися журналісти Суспільного.

Фонтан замість цариці: архітектори з Одеси показали, який вигляд може мати Катерининська площа

Архітектори Кирило Вербич і Дмитро Сівак помістили фонтан на місці пам'ятника "Засновникам Одеси", центральною фігурою якого є скульптура російської цариці Катерини II.

"Я обрав фонтан, тому що, на мій погляд, він був тут раніше й через це ця ідея має більше обґрунтування. Багато людей якось сказали: "О, це те, що ми чекали". Тому що Одеса асоціюється з фонтанами, завжди було недостатньо води. Людям він сподобався тим, що він без якогось пафосу, без якогось тоталітарного руху. Просто фонтан для відпочинку", — розповів один з авторів ідеї Дмитро Сівак.

Архітектори бачать майбутню площу, як пішохідний простір з обмеженим рухом автівок, на відміну від теперішньої ситуації.

"Ми запропонували позбутися зайвого руху по колу навколо цього пам’ятника, яке забирає дуже багато місця з тротуарів. А також розв'язувати питання того, що зараз дуже багато машин запарковано в тій зоні", — пояснив Кирило Вербич.

Згідно з проєктом площа з'єднається суцільною пішохідною зоною з пам’ятником Дюку та Приморським бульваром.

"Ми залишаємо повноцінний проїзд вулицею Катерининською до Сабанського мосту. На території, що ми розроблювали, залишається проїзд тільки для автовласників, які або тут проживають, або працюють. Це контролюють болардами, які опускаються під землю", — розповів Вербич.

Суспільне також поцікавилось думкою містян — якою вони бачать оновлену площу.

"Треба щось сучасне, для молоді, щось з новітньої історії нашої. Але щодо цього ще необхідно подумати. Щось на морську тему, усе ж таки ми в Одесі. Осучаснити площу, пам’ятник – я вважаю це було б правильно", — розповів Володимир.

"Сквер, у якому можна було б провести час, почитати книгу, випити каву. Щось сучасне, можливо, з українською якоюсь фішкою", — поділилась Вікторія Тєряєва.

"Після цієї війни, мені здається, нам потрібен загальний якийсь пам’ятник чи пам’ятка усім героям нашим цієї війни", — наголосив В'ячеслав.

Архітектори планують подати свій проєкт реконструкції на конкурс, якщо його організують у міськраді.

Читайте також В Одесі вирішили, де зберігатимуть скульптури Катерини II та засновників міста Від збереження до повного демонтажу: як змінювалося ставлення місцевої влади Одеси до пам'ятника Катерині ІІ Президента просять обміняти пам'ятник Катерині II в Одесі на викраденого з Херсона єнота

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело