Благодійний фонд “Повернись живим” й освітня платформа Prometheus запускають навчальний онлайн-курс для операторів дронів. Йдеться про тактику застосування в бойових умовах найпоширеніших у Збройних Силах України коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO.

“В українській армії масово використовують коптери цивільного призначення. “Флагманами” нашого БпЛА-флоту є Мavic 3 компанії DJI та EVO II від Autel. Вони прості та зручні у використанні в штатних ситуаціях, але для ефективності в бойових умовах потрібні спеціальні знання та навички”, — зазначається на сайті фонду.

У курсі об’єднали багаторічний практичний досвід операторів безпілотників із використання цивільних коптерів на Донбасі під час АТО та ООС, розповіла упорядниця курсу, консультант “Повернись живим” із тактики застосування безпілотних літальних апаратів Віра Моїсеєнко.

Фонд “Актуалізували його набутими після 24 лютого 2022 року знаннями, адже кожна фаза російсько-української війни має свою специфіку. Врахували різні можливі сценарії розвитку подій на фронті”, — пояснила Моїсеєнко.

Як зазначили у фонді, курс не містить вичерпних знань, але дає концентровану базу, достатню для роботи оператора квадрокоптера. Його мета полягає в тому, щоб удосконалити професійні навички військовослужбовців із тактики застосування цивільних БпЛА в бойових умовах. Це має зменшити кількість втрат безпілотників через помилки пілотів.

Із курсу слухачі дізнаються, які бойові задачі здатні вирішувати коптери цивільного призначення і з чого почати роботу з ними. Навчаться застосовувати БпЛА, зважаючи на різноманітні фактори ризику — від погодних умов до протидії окупантів.

Курс буде лише для військовослужбовців

Лекції розробляли насамперед для рядового складу без досвіду використання БпЛА в бойових умовах. Досвідченим пілотам курс допоможе уникати поширених помилок у роботі і рідше втрачати дрони навіть у критичних ситуаціях.

Для сержантів та офіцерів курс буде корисним для кращого розуміння тактики застосування БпЛА у своїх підрозділах.

Також ці лекції можуть використовувати інструктори навчальних центрів під час підготовки операторів для війська.

Щоб взяти участь у навчанні, потрібно буде отримати рекомендацію від свого комадування і заповнити заявку.

Обсяг курсу становить 10 годин. Доступ до нього буде відкритим протягом 8 місяців. Потрібен лише доступ до інтернету на достатній для перегляду відеолекцій швидкості. Щоб успішно пройти курс і отримати сертифікат, необхідно переглянути та прочитати всі лекції і набрати не менше 80% балів за тестові завдання.

Читайте також

Рада унормувала відпустки військових, РНБО унеможливить роботу релігійних організацій РФ. 282 день війни. Онлайн

"Інквізитор" каратиме окупантів з неба. Безпілотник для ЗСУ створюють військові та волонтери з Донеччини

Джерело