СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях

Фото: t.me/SBUkr

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними силовиків, обшуки проводяться у :

СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Хустської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті;
СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (м.Житомир);
СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях Скит Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (Житомирський район);
СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях Скит Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночому ставропігійному монастирі (Житомирський район);
СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях Рівненсько-Острозькій єпархії, Городоцькому жіночому монастирі, Свято-Георгіївському подвір’ї, Храмі всіх Волинських Святих, Свято-Воскресенському храмі, Свято-Успенському храмі (Рівненська область).

Обушки проводяться спільно з Нацполіцією та Нацгвардією у межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.

СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях

Фото: t.me/SBUkr

“Враховуючи збройну агресію РФ, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра” та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів”, – мовиться у заяві.

СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях

Фото: t.me/SBUkr

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (зокрема готельного типу) для виявлення осіб, які можуть бути причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу.

СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях

Фото: t.me/SBUkr

Всі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

“Вкотре наголошуємо: у своїй діяльності СБУ діє виключно в межах Конституції України та діючого законодавства, а також з повагою ставиться до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду”, – резюмували у відомстві.

СБУ проводить обшуки у храмах УПЦ МП одразу у трьох областях

Фото: t.me/SBUkr

Додамо що напередодні у своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський заявив, що Рада національної безпеки і оборони України доручила Уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

  • Служба безпеки України завершила обшуки, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Під час обшуків у приміщеннях УПЦ МП було виявлено проросійську літературу, понад 2 млн гривень, понад 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів.
  • Працівники Служби безпеки України провели контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ Московського Патріархату. Там правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
  • 27 листопада СБУ прийшла з обшуками до Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Під час обшуків знайдено пропагандистські матеріали, що заперечують існування України та українських народу й мови.
  • Служба безпеки України, під час обшуку на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті, виявила велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів.

Джерело