Японці вибороли перше місце квартету в очній грі з іспанцями.

На чемпіонаті світу-2022 з футболу закінчилися матчі третього туру в групі Е. За їхніми підсумками до 1/8 фіналу вийшли збірні Японії та Іспанії.

Після двох турів групу з двома очками очолювала збірна Іспанії. Друге й третє місця ділили Японія та Коста-Рика. Німеччина з одним очком йшла останньою й ризикувала вдруге поспіль закінчити виступи на Мундіалі на груповому раунді.

Японія та Іспанія драматично вийшли в плей-оф ЧС-2022 з групи Е, Німеччина покинула турнір: підсумкова таблиця Інтриги в групі Е перед третім туром У статусі лідера найзручніше становище перед третім туром мали іспанці - для виходу з групи їх влаштовувала навіть поразка в разі, якщо Коста-Рика не перемагала Німеччину. Японія ж потребувала перемоги - або нічиєї у разі, якщо Коста-Рика поступалася Німеччині. Німці потребували щонайменше перемоги над Коста-Рикою, а також сприятливого результату паралельного матчу - успіху Іспанії в грі проти японців. Зберігала шанси на вихід і Коста-Рика. Для цього їй було необхідно перемагати підопічних Ганса-Дітера Фліка. Турнірна таблиця групи E перед третім туром Іспанія - 4 очки (2 матчі), 8:1 (різниця голів) Японія - 3 (2), 2:2 Коста-Рика - 3 (2), 1:7 Німеччина - 1 (2), 2:3 Хронологія матчів

Німеччина та Іспанія в статусі фаворитів відкривали рахунок в обох матчах. Проте не зуміли втримати перевагу вже в другому таймі.

Початок. В обидвох матчах рахунок 0:0. Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 5, 2. Японія - 4, 3. Коста-Рика - 4, 4. Німеччина - 2 (у японців краща різниця м'ячів - 2:2 проти 1:7); 10-та хвилина. Німеччина відкриває рахунок у матчі з Коста-Рикою. Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 5, 2. Німеччина - 4, 3. Японія - 4, 4. Коста-Рика - 3 (у німців більша кількість м'ячів - 3:3 проти 2:2); 11-та хвилина. Іспанія відкриває рахунок у матчі з Японією. Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 7, 2. Німеччина - 4, 3. Японія - 3, 4. Коста-Рика - 3; 48-ма хвилина. Японія зрівнює рахунок у матчі з Іспанією. Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 5, 2. Японія - 4, 3. Німеччина - 4, 4. Коста-Рика - 3 (у німців та японців однакова різниця та кількість м'ячів - 3:3, японці вище завдяки особистим зустрічам); 51-ша хвилина. Японія виходить уперед у матчі з Іспанією. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Іспанія - 4, 3. Німеччина - 4, 4. Коста-Рика - 3 (у іспанців краща різниця м'ячів, ніж у німців - 8:2 проти 3:3); 58-ма хвилина. Коста-Рика зрівнює рахунок у матчі з Німеччиною. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Іспанія - 4, 3. Коста-Рика - 4, 4. Німеччина - 2 (у іспанців краща різниця м'ячів, ніж у костариканців - 8:2 проти 2:8); 70-та хвилина. Коста-Рика виходить уперед у матчі з Німеччиною. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Коста-Рика - 6, 3. Іспанія - 4, 4. Німеччина - 1 (у японців краща різниця м'ячів, ніж у костариканців - 4:3 проти 3:8); 73-тя хвилина. Німеччина зрівнює рахунок у матчі з Коста-Рикою. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Іспанія - 4, 3. Коста-Рика - 4, 4. Німеччина - 2 (у іспанців краща різниця м'ячів, ніж у костариканців - 8:2 проти 3:9); 85-та хвилина. Німеччина виходить уперед у матчі з Коста-Рикою. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Іспанія - 4, 3. Німеччина - 4, 4. Коста-Рика - 3 (у іспанців краща різниця м'ячів, аніж у німців - 8:2 проти 5:5); 90+1-ша хвилина. Німеччина робить рахунок 4:2 у матчі з Коста-Рикою. Турнірна таблиця: 1. Японія - 6, 2. Іспанія - 4, 3. Німеччина - 4, 4. Коста-Рика - 3 (у іспанців краща різниця м'ячів, аніж у німців - 8:2 проти 6:5). ЧС-2022. Третій тур Коста-Рика - Німеччина 2:4

Голи: Техеда, 58, Варгас, 70 - Гнабрі, 10, Гаверц, 73, 85, Фуллькрюґ, 90+1

Японія - Іспанія 2:1

Голи: Доан, 48, Танака, 51 - Мората, 11

Група Е. Підсумкова турнірна таблиця Японія - 6 очок (3 матчі), 4:3 Іспанія - 4 (3), 9:3 Німеччина - 4 (3), 6:5 Коста-Рика - 3 (3), 3:11 Усі відомі пари 1/8 фіналу ЧС-2022 Субота, 3 грудня. Нідерланди - Іран Субота, 3 грудня. Польща - Данія Неділя, 4 грудня. Франція - Аргентина Неділя, 4 грудня. Англія - Еквадор Понеділок, 5 грудня. Японія - Хорватія Вівторок, 6 грудня. Марокко - Іспанія