1 грудня на позачерговому засіданні Калуської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянути питання «Про ситуацію яка склалася на Філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Костанза» у зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань ТОВ «Карпатнафтохім».

Нагадаємо, нерухоме і рухоме майно ТОВ «Карпатнафтохім» арештоване, 30 листопада також були арештовані рахунки підприємства. Це паралізувало його роботу, зокрема привело і до неможливості здійснювати залізничні перевезення за договором з Калуською ТЕЦ, інформують “Вікна”.

Як зазначила на засіданні міської комісії директорка ТОВ «Костанза» Олександра Якубишин, ситуація близька до колапсу. Так, «Костанза» має договір з ТОВ «Карпатнафтохім» на транспортування технічної солі залізницею по Україні — підприємство уклало договори на постачання технічної солі для зимового підсипання доріг та замовило 150 вагонів для її перевезення. Однак через ситуацію на ТОВ «Карпатнафтохім» сіль перевезти неможливо, зривається виконання договірних зобов’язань підприємства.

Кошти від реалізації технічної солі «Костанза» використовує для закупівлі вугілля для Калуської ТЕЦ – для опалення і електрогенерації. Олександра Якубишин нагадала, що тривалий час підприємство боролося за постачання вугілля, врешті-решт цю проблему вирішили – теплоелектроцентраль запустилася і подає опалення на місто. Однак виникла інша проблема: підприємство замовило 6 тис. тонн вугілля, для його перевезення потрібно 84-90 залізничних вагонів. Але оскільки «Карпатнафтохім» не може заправити теплотяги та забезпечити перевезення вугілля, необхідне паливо на ТЕЦ доставити не можуть.

Відтак ТЕЦ змушена буде зупинитися. Вірогідно, вже з початку наступного тижня «Костанза» не зможе забезпечити ні опалення, ні електричну генерацію (обсяги її виробництва вимушено вже скоротили майже наполовину).

Нагадаємо, Калуська ТЕЦ централізовано опалює 143 багатоквартирні житлові будинки у Калуші, а також 9 гуртожитків, 27 бюджетних установ, у тому числі школи і дитячі садочки та 20 промислових споживачів. Тож її зупинка може привезти до зриву опалювального періоду та привести до надзвичайної ситуації, а також завдати збитків комунальним та іншими підприємствам та викликати соціальну напругу (якщо мешканці в умовах перебоїв в електропостачанні опиняться також і без опалення).

Опалювальний сезон під загрозою: Калуська ТЕЦ може зупинитися

Джерело