Шестеро жінок Житомирщини, які подали заявки щодо участі в освітній грантовій програмі підтримки жіночих ініціатив Сила Жінок: WMNpower.org, потрапили до ТОП-150. Про це Суспільному розповіла засновниця і голова журі програми Дарія Мустафіна.

За її словами, команда проєкту в найкоротші терміни запустила програму, щоб вже з грудня 2022 року розпочати фінансування термінових запитів.

"Програма спрямована на налагодження взаємодії громадянського суспільства з місцевою владою та бізнесом в нових умовах, вирішення нагальних гуманітарних потреб в громадах, розвиток компетенцій і сприяння згуртованості жінок з різних сфер, підвищення стійкості цивільного населення в Україні, – каже Дарія Мустафіна. – Основними компонентами програми є освітня, консультаційна, адвокаційна та фінансова підтримка місцевих жіночих ініціатив для визначення наявних криз та потреб у гуманітарній допомозі цивільному населенню, а також забезпечення ефективного відновлення України".

Шестеро жінок Житомирщини потрапили до ТОП-150 освітньої грантової програми підтримки жіночих ініціатив Сила Жінок

Старт освітньої програми запланований на сьоме грудня 2022 року в режимі онлайн з записом. Також передбачена й експертна підтримка, і можливість отримати фінансування до 100 тисяч гривень в межах загального бюджету програми – п'ять мільйонів гривень.

"Надзвичайно складно було здійснити відбір через велику кількість актуальних запитів, – каже Дарія Мустафіна. – 150 жінок та їхніх команд отримають освітню, експертну підтримку з фокусом на розвиток власного потенціалу для стабілізації та адаптації роботи до умов воєнного часу, налагодження існуючих та побудови нових партнерств, координацію спільної діяльності з місцевими волонтерськими групами, органами влади, бізнесом, міжнародними донорами для забезпечення ефективного реагування на виклики, пов'язані з російською агресією проти України та об'єднання зусиль для відбудови та розвитку".

До ТОП-150 авторок заявок, які рекомендовано до участі в основній програмі з можливістю подальшого фінансування ініціатив, потрапила й волонтерка, культурна й громадська діячка з Житомирщини Інна Величко. Про програму вона дізналася на інформаційних ресурсах у мережі Інтернет.

"Мене зацікавили освітні й консультаційні послуги, які надаються під час участі у проєкті, – каже Інна Величко. – Команда проєкту допомагає жінкам у веденні бізнесу. Надаються консультації бухгалтерського, юридичного спрямування, допомагають у просуванні".

Інна Величко каже, що кошти, які надає програма, є для неї другорядною, а не головною метою участі.

"Кошти надаються для втілення волонтерських ініціатив, – каже Інна Величко. – Ми давали посилання на свою сторінку у соцмережах і члени журі обирали учасників програми після ознайомлення з нашою діяльністю. У своїй заявці я написала, що кошти будуть спрямовані на допомогу жителям віддалених сільських територій та підтримку місцевих виробників. Будемо закуповувати і доставляти самотнім людям та багатодітним родинам хлібобулочні вироби. Плануємо забезпечувати десь 50 сімей".

Члени журі не зупинилися на 150 заявках і додатково виділили ще 400 зявниць, яким буде надано доступ до загальної освітньої частини програми та інформування про додаткові можливості в рамках програми.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело