Зарядити гаджети, випити кави та попрацювати: в одеській кав'ярні “Альтернатива” на вулиці академіка Філатова, 24 організували пункт підзарядки. Кошти на генератор допомогли зібрати відвідувачі закладу. Більше дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Відвідувачі допомогли купити генератор: у кав'ярні Одеси відкрили

Знайти та придбати потужний генератор допомогли відвідувачі кав’ярні, зараз заклад працює без відключень, майже на повну потужність, як і раніше. Під час відключень електроенергії у закладі пропонують користуватися розетками аби зарядити свої гаджети.

"Ми такі люди, які пристосовуються до всього і ми дуже швидко відреагували. У нас зараз є два генератори, був тільки один, коли все почалося. Ми підключили генератор, готуємо смачну каву, чекаємо людей на підзарядки телефонів, ноутбуків. Люди приходять. Коли великі відключення, відвідувачів набагато більше. Всі в тісноті, але всі заряджаються, всі щасливі, всі можуть подзвонити близьким", — розповіла співвласниця кав'ярні Ірина Твердохлєбенко.

На дверях кав’ярні табличка “Пункт незламності”. Будь-хто перехожий може звернутися по допомогу до закладу.

"Звичайно, це не легко, тому що кількість людей збільшується. Але, ми розуміємо, що всім потрібне світло, потрібна кава. Зранку люди йдуть, хочуть підзарядитися якоюсь енергією. Обслуговувати потрібно вдвічі швидше аби якось догодити гостям. У нас не раз були такі ситуації, що люди підходять і кажуть: “Блін, вдома немає світла вже другий-третій день”. Ми розуміємо, тому що самі стикаємось з такою проблемою", — поділився помічник бариста Віктор Янчук.

"Спочатку було дуже незручно, але потім якось звикли і тепер це просто як ще один квест на шляху до нашої перемоги. Це дуже класно і дуже зручно, що вони пішли нам на зустріч. Вони не ставлять ніяких умов для того, щоб ми могли попрацювати", — зазначила відвідувачка кав'ярні Олена.

"Дуже надихає те, що в нашому районі й в інших районах міста ти бачиш як локальні бізнеси, тобто і кафе, заклади, крамниці, пошта, відділення банків — вони йдуть назустріч, відкривають у себе пункти, куди ти можеш прийти підзарядитися. Насправді абсолютно спокійно, бо ти розумієш, що це просто етап, який треба протриматися, пройти і якщо це найбільші такі наші жертви, то ми їх точно витримаємо, бо нашим бійцям зараз набагато складніше", — поділилась відвідувачка Надія.

Підзарядити у гаджети кав’ярні “Альтернатива” можна щодня з восьмої ранку до десятої вечора.

Читайте також Де шукати "Пункти незламності" в Одесі: список У відділках поліції Одещини відкрили пункти обігріву: де можна зігрітися та зарядити гаджети Одеська міськрада заперечила інформацію про те, що в місті не працюють "Пункти незламності"

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело