29 листопада в Іспанії відкриється виставка українського авангарду "В очах бурі: Модернізм в Україні, 1900-1930-ті роки". Картини для експозиції встигли вивезти з Києва незадовго до ракетного удару 15 листопада. Про це повідомило видання Artnet News.

На виставці будуть представлені 69 робіт 26 авторів. Полотна привезли з Національного художнього музею України, Музею театру, музики та кіно України і приватних колекцій. Вона відкриє серію пересувних виставок, спрямованих на популяризацію та захист культурної спадщини України в умовах війни, що триває.

Серед інших в експозиції будуть представлені "Три жіночі постаті" Олександри Екстер, "Правка пил" Олександра Богомазова, "Інваліди" Анатолія Петрицького, "У Києві" Семена Йоффе та графічні твори Василя Єрмілова.

В Іспанії покажуть картини українських художників, які вивезли за кілька годин до ракетного обстрілу

Вибрані роботи, частина з яких ніколи не була представлена широкому загалу, є хронікою розвитку українського авангардного мистецтва перших десятиліть 20-го століття, в якому досліджувалися фігуративне мистецтво, футуризм та конструктивізм.

Директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець у коментарі для видання Bird in Flight сказала, що виставку почали готувати ще у лютому. Ці полотна були створені у 1937—1939 роках і мали бути знищені, бо радянська влада визначила ці картини як твори формалістів, націоналістів та ворогів народу.

"Це не дуже доречно саме зараз": художник-мураліст Андрій Пальваль розповів про Бенксі та про стріт-арт в Україні

Виставка організована мадридським Національним музеєм Тіссен-Борнеміса за підтримки ініціативи "Музеї для України", створеної гравцями світового мистецтва з метою захисту культурної спадщини країни. Вона відкриється 29 листопада відеозверненням Президента України Володимира Зеленського.

Виставка триватиме до квітня, а потім переїде до німецького Кельна. У такому мандрівному режимі вона продовжуватиметься до кінця 2023 року.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело