Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що його команда "дуже натхнена" через деокупацію українськими військами міста Лиман Донецької області.

Як повідомляє Reuters, про це Остін заявив на пресконференції 1 жовтня.

"Безумовно, це дуже важливо. Ми дуже натхнені тим, що бачимо зараз. Ми вважаємо, що українці виконали велику роботу", — зазначив він.

Міністр підкреслив, що успіх української армії створить додаткові проблеми для російських військ. Зокрема, Остін зазначив, що Лиман розташовувався на шляху ліній постачання, які Росія використовувала для перекидання своїх військ і техніки на південь та на захід.

"А без цих маршрутів буде складніше. Тож це є своєрідною дилемою для росіян у майбутньому", — сказав посадовець.

При цьому Остін не сказав, чи вважає він, що встановлення Україною контролю над Лиманом на Донеччині може спровокувати ескалацію з боку Росії, зазначає видання. При цьому офіційні посадовці США останніми днями широко засуджували російську ядерну риторику, а президент Джо Байден публічно закликав Путіна не застосовувати ядерну зброю у війні проти України.

Що відомо 1 жовтня ЗСУ зайшли в Лиман на Донеччині. Невдовзі Міноборони РФ повідомило про відведення військ з Лимана. Наступного дня президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові повністю зачистили Лиман. Раніше українські військові звільнили Шандриголове, Ставки, Новоселівку, Ямпіль та Дробишеве поблизу Лимана 30 вересня у "ДНР" визнали, що Лиман напівоточений Читайте також

Вступ України до НАТО підтримали 10 держав, Лиман повністю "зачистили" від окупантів. 221-й день війни. Онлайн

Джерело