До 24 лютого Україна мала один із найбільших у світі відсотків росіян у хокейних командах.

Федерація хокею України офіційно заборонила брати участь у чемпіонаті України гравцям з Росії та Білорусі. Про це повідомляє офіційний сайт ФХУ.

Ще в травні 2022 року президент федерації Георгій Зубко заявляв, що в Україні більше не гратимуть російські та білоруські легіонери, проте офіційної заборони донині не було.

Російським і білоруським хокеїстам офіційно заборонили брати участь у чемпіонаті України

До початку повномасштабної війни Росії проти України 24 лютого 2022 року в українському чемпіонаті з хокею брали участь 44 росіяни (32.12%) та шість білорусів (4.38%). Це було однією з найбільших часток росіян у національних першостях країн, які межують з Україною або Росією. Більше мав лише Казахстан (41.8%).

Зокрема, за "Кременчук" минулого сезону грали 14 російських хокеїстів, за "Харківських Берсерків" – 13, а за "Сокіл", який посів перше місце в недограному чемпіонаті України, – 11. Тобто російські гравці становили майже половину складу цих трьох команд.

Читайте також: Хокей в Україні відроджуватиметься без легіонерів з Росії та Білорусі. Наскільки відчутним буде цей крок? Офіційна заборона від ФХУ

Остаточне рішення щодо недопуску російських і білоруських хокеїстів було ухвалено під час жовтневого засідання Ради ФХУ. Згідно з ним, у регламентах чемпіонатів України в топдивізіоні та першій лізі тепер прописана "заборона на участь у турнірах представників країн-агресорок" Росії та Білорусі.

Як повідомляють у ФХУ, їхня федерація є "першою поміж спортивних національних федерацій України", яка офіційно "утвердила пункт про недопуск росіян та білорусів до внутрішніх змагань".

Крім того, у ФХУ проголосували за те, аби не допускати до виступів за збірну та клуби українських хокеїстів, які "висловили антиукраїнську позицію або переїхали до Росії чи Білорусі після 24 лютого" 2022 року.

Читайте також: "Маємо врятувати арену". Президент Федерації хокею України розповів про прогрес і проблеми з евакуацією арен з Донеччини Що відомо У новому сезоні чоловічого чемпіонату України з хокею мають зіграти шість клубів. Початок сезону заплановано на 6 жовтня. Національна першість проходитиме в Києві, Кременчуці та Калуші. Зокрема, для проведення матчів у столиці обрано місцевий Палац спорту. Чемпіоном достроково завершеного чемпіонату України 2021/22 було визнано київський "Сокіл". Проте участь у єврокубках команда не братиме – натомість на Континентальний кубок заявлений "Кременчук". Читайте також: Канадських хокеїстів у Континентальній лізі попередили про необхідність покинути РФ та Білорусь: чим це пояснюють

Джерело