2-го жовтня, у річницю завершення Варшавського повстання 1944 року, у Києві на Михайлівській площі відкрили міжнародну фотовиставку "Варшава — Маріуполь — міста руїн, міста боротьби, міста надії". 16 пар фотографій з Варшави, Маріуполя та міст Київщини порівнюють злочини нацистів в роки Другої світової війни і росіян в Україні. Виставку відкрили голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та віцеспікерка польського Сейму Малґожата Госєвська, повідомив кореспондент Суспільного.

"Варшавське повстання тривало 63 дні і забрало життя більш як 150 тисяч людей. Пройшло 78 років з тих подій і ми бачимо, як зло, яке пустило своє коріння, проривається знову. І сьогодні ми бачимо як мирні українські міста вони лежать в руїнах і наповнюються кров’ю наших мирних мешканців", — зазначив голова парламенту Руслан Стефанчук. За його словами, ця виставка не лише про минуле, але й про майбутнє.

"Сьогодні Варшава є одним з найкрасивіших міст Європи. Я переконаний, що коли ми звільнимо місто Маріуполь, воно також стане окрасою на березі моря і перлиною України", — додав він.

У Києві презентували польсько-українську фотовиставку про злочини та наслідки війни

Віцеспікерка Сейму Польщі Малґожата Госєвська переконана, що фото показують тотожність німецького націоналізму із російським імперіалізмом. Натомість дають надію на відбудову на відродження зруйнованих міст.

"На цій виставці представлено 16 фотографій з дуже сильним посилом: попри те, скільки минуло часу — зло продовжує відбуватися. Ця виставка має давати надію, що з таких руїн, в яких лежала раніше Варшава, можна повставати, і з цих руїн підніметься Буча, Гостомель, Маріуполь та інші міста в Україні", — зазначила віцеспікерка Сейму.

Фотовиставку "Варшава — Маріуполь" відкрили у польській столиці в серпні цього року. За словами Малґожати Госєвської, кілька днів вона перебуватиме у Києві, а далі її планують показати в інших європейських столицях.

Читайте також

Вступ України до НАТО підтримали 10 держав, Лиман повністю "зачистили" від окупантів. 221-й день війни. Онлайн

Джерело