У Фінляндії російських дезертирів почали селити у центри, де проживають українські біженці. Такі випадки зафіксовано вже у кількох фінських містах. Скріншоти з місцевої групи опублікував відомий блогер Фашик Донецький.

«Тим часом в Фінляндії до центрів українських біженців, де в основному проживають жінки з дітьми, селять російських дезертирів», – зауважив він.

Так, українці, що знайшли прихисток від війни на території Фінляндії, скаржаться, що у країну почали приїздити тисячі росіян-чоловіків. Громадян РФ, які втікають від мобілізації, селять в тих же центрах, де нині живуть біженці з України.

У Фінляндії росіян-утікачів від мобілізації поселили разом із українськими біженцями

Як зізнаються українки, через натовпи «бородатих чеченців» та інших росіян, що заполонили центри, хвилюються і за себе, і за безпеку власних дітей.

Першими про «підселення» російських дезертирів у центри, де живуть біженці, повідомили українці з фінського міста Сало.

У Фінляндії росіян-утікачів від мобілізації поселили разом із українськими біженцями

«Ми проживаємо у центрі біженців... У наш центр заселили дуже багато чоловіків-росіян. Більшість мешканців – це жінки з дітьми, які втікали від війни з Маріуполя, Херсона, Ізюма та інших областей. Всі просто в шоковому стані і не розуміють, як пояснити дітям та собі, як жити далі поруч з людьми, країна яких тебе вбиває», – написала одна з українок.

У Фінляндії росіян-утікачів від мобілізації поселили разом із українськими біженцями

Судячи зі скріншотів, таке «підселення» відбувається у центрах, розташованих у містах Сало, Халліко, Порі, Уусікаупункі, Турку та інших населених пунктів провінції Варсінайс-Суомі.

У Фінляндії росіян-утікачів від мобілізації поселили разом із українськими біженцями

Українці порівнюють цей крок фінів з підселенням до жертви зґвалтування родичів ґвалтівника та застерігають фінів, що сьогоднішній «гуманізм» може обернутися для їхньої країни серйозними проблемами вже у найближчому майбутньому, коли росіяни, які підтримували війну в Україні, почнуть «качати права». А згодом можуть бути використані Кремлем вже для агресії проти Фінляндії.

У Фінляндії росіян-утікачів від мобілізації поселили разом із українськими біженцями

Наразі українські біженці вже написали скаргу у фінську міграційну службу та збираються закликати втрутитися МЗС України.

Мобілізовані росіяни скаржаться на нелюдські умови проживання, пункти збору призовників нагадують загони для худоби – мобілізовані сплять на дерев’яних нарах або просто на підлозі в умовах тотальної антисанітарії. Однак у відповідь на скарги їхнє керівництво погрожує зробити ці умови ще гіршими.

Також зазначимо, що раніше у мережі з'явилося відео, на якому інструкторка радить солдатам, яких відправляють на війну в Україні, запасатися прокладками, тампонами та спальниками.

На думку британської розвідки, на військові бази Росії почали прибувати перші групи людей у рамках часткової мобілізації. Кілька десятків тисяч людей без воєнного досвіду та мінімальної підготовки попрямують на фронт. Тепер Росія зіткнеться з адміністративними та логістичними проблемами, пов'язаними з навчанням військ.

Тим часом у РФ вирішили проблему з забезпеченням зимовою формою своїх вояків. Російських мобілізованих, які прибувають до військкомату, ставлять перед фактом: вони мусять самі собі придбати зимовий одяг.

При цьому президент країни-агресорки Володимир Путін навряд чи подолає фундаментальні проблеми, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження війни в Україні. 

Джерело