Папа Римський Франциск за неділю двічі закликав президента Володимира Зеленського бути відкритим до "серйозних пропозицій миру". У представництві України в ООН прокоментували звернення понтифіка.

Вперше 2 жовтня Папа звернувся до президента України перед читанням молитви "Ангелус" на площі святого Петра у Риму.

"Певні дії ніколи не можуть бути виправданими, ніколи! Тривожно, що світ пізнає географію України за такими назвами, як Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм, Запоріжжя та інших областей, які стали місцями невимовних страждань та страху", — сказав понтифік.

Папа Римський двічі закликав Зеленського до

Папа Франциск закликав до негайного припинення вогню і пошуку умов для переговорів, які призведуть до рішень, "не нав'язаних силою, а консенсусних, справедливих і стабільних". Він також згадав президента Росії.

"Моє звернення адресоване передусім президентові РФ з проханням припинити цю спіраль насильства і смерті, зокрема, й заради власного народу. З іншого боку, глибоко відчуваючи величезні страждання українського народу внаслідок агресії, якої він зазнав, я не менш впевнено звертаюся до президента України бути відкритим до серйозних пропозицій миру", — зазначив він.

За кілька годин понтифік продублював заклик у Twitter.

"Глибоко засмучений величезними стражданнями українського народу в результаті агресії, якої він зазнав, я звертаюся з не менш впевненим закликом до президента України бути відкритим для серйозних пропозицій про мир", — написав Папа.

У відповідь представник України в ООН Сергій Кислиця запитав, чи є у Папи якісь заклики щодо Путіна.

"Чи є якісь заклики до Путіна стати серйозним, заради Бога?! Серйозно, як негайно припиніть вбивства, припиніть посилати гарматне м'ясо, йдіть!!! Справжні дзвінки, а не еквалайзери або закодовані між рядків підказки. Мова йде не про політику, а про основи християнської віри", — написав Кислиця у Twitter.

Що відомо За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн. Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів. 24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка. 25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії. 30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Джерело