На Сумщині 12 багатодітних сімей ВПО, чиє житло зруйноване через війну, 27 вересня отримали тимчасові квартири. Їх придбало "Держмолодьжитло". В яких умовах живуть родини, дізнавалося Суспільне.

Згідно з програмою, родини орендують квартири за 1 гривню на рік та сплачують комунальні платежі. В одній з квартир тепер живе Ірина Керпань. З сім'єю до Сум з Первомайська Луганської області переїхали 8 років тому.

"Переїхали ми 26 червня. Їхали до Сум. Був сильний дощ. Я вагітна була на 8 місяці, чоловік, 2 дитини були – 2 і 5 років – і свекруха моя. Ми очікували (нове житло – ред.), але не вірили. Навіть зараз не віриться", – розповідає Ірина Керпань, переселенка.

Квартири для ВПО на Сумщині: в яких умовах живуть родини

Зараз у тимчасовій квартирі живуть ушістьох.

За словами Володимира Братушки, керівника Сумського регіонального управління "Держмолодьжитло", державна програма отримання житла для внутрішньо переміщених осіб, у яких зруйноване житло внаслідок російської агресії, почала діяти на Сумщині з травня. В області придбали 2 квартири в Ромнах та 10 у Сумах.

"На всю Україну було виділено 100 мільйонів. З яких 10 мільйонів на Сумщину. Не тільки ВПО підпадають під цю програму, а також ті особи, житло яких було зруйноване в результаті агресії. Якщо житло не зруйноване і люди повертаються до себе додому, квартири звільняються і надаються тим, хто їх потребує", – пояснює Володимир Братушка, керівник Сумського регіонального управління "Держмолодьжитло", та додає: до цих квартир були певні вимоги. Вони мали бути облаштовані достатнім чином для того, щоб там могли проживати сім’ї. Побутову техніку, спальне приладдя та посуд для сімей придбало і надало Товариство Міжнародного Червоного Хреста України.

Що відомо Багатодітні сім’ї ВПО та родини, чиє житло зруйноване через війну, 27 вересня отримали ключі від нового житла. На реалізацію програми на Сумську область виділили 20 млн грн, зазначав директор Сумського регіонального управління "Держмолодьжитло" Володимир Братушка 26 серпня. Станом на 26 серпня знайшли шість родин, які погодились проживати у викуплених "Держмолодьжитлом" квартирах. На кінець серпня знайшли 10 таких родин, повідомляла Суспільному директорка Департаменту соціального захисту населення Сумської ОВА Людмила Мусіяка.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело