Українці виграли одразу сім золотих медалей, зокрема дві з них – у команді.

Паралімпійська збірна України з паверліфтингу завершила чемпіонат Європи-2022 серед спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату, що відбувся у столиці Грузії Тбілісі, з 11 медалями.

Українська команда, яка була представлена дев'ятьма спортсменами, виборола сім золотих, одну срібну та три бронзові медалі.

Збірна України завоювала 11 медалей на чемпіонаті Європи-2022 з парапаверліфтингу: усі призери

Найтитулованішою спортсменкою чемпіонату стала чинна віцечемпіонка Паралімпійських ігор і бронзова призерка чемпіонату світу-2021 – українка Наталія Олійник, яка здобула три "золота". Спортсменка стала чемпіонкою Європи в категорії до 86 кг, обійшовши найближчу суперницю, польку Беату Янковську, на 47 кг: її переможним результатом стали 140 кг. Також вона стала найкращою й за сумою спроб.

Крім того, Олійник допомогла Україні вибороти ще два титули в командній першості: серед жінок – разом із Тетяною Широколавою й Лідією Соловйовою – та в міксті – з Антоном Крюковим і Костянтином Панасюком.

Жіночі європейські титули завоювали й Марина Копійка та Тетяна Широколава, а також серед юніорок перше місце посіла Дар’я Кобилинська. Із медаллю чемпіонат завершила й Мар‘яна Шевчук, яка виборола "бронзу".

Єдине особисте "золото" серед чоловіків приніс Антон Крюков, який виступав у категорії до 107 кг. Він же допоміг чоловічій збірній взяти "срібло" в командному турнірі: разом із Юрієм Бабинцем і Костянтином Панасюком, які виграли по "бронзі" в індивідуальних змаганнях.

Усі медалі України на чемпіонаті Європи-2022 з парапаверліфтингу "Золото": Марина Копійка (до 41 кг), Наталія Олійник (до 86 кг), Антон Крюков (до 107 кг), Тетяна Широколава (до 67 кг), Дар’я Кобилинська (юніорки, до 45 кг), жіноча команда (Наталія Олійник, Тетяна Широколава, Лідія Соловйова), змішана команда (Наталія Олійник, Антон Крюков, Костянтин Панасюк). "Срібло": чоловіча команда (Антон Крюков, Юрій Бабинець, Костянтин Панасюк). "Бронза": Мар‘яна Шевчук (до 55 кг), Костянтин Панасюк (до 54 кг), Юрій Бабинець (до 80 кг). Читайте також: Збірна України завершила чемпіонат світу-2022 з академічного веслування з рекордною кількістю нагород: медальний залік