Хорошівська громада, єдина негазифікована громада Житомирщини, майже на 100 відсотків готова до опалювального сезону. Про це Суспільному розповів заступник голови Хорошівської селищної ради Сергій Засімчук.

За його словами, об`єкти критичної інфраструктури в Хорошівській громаді опалюють за допомогою стаціонарних та модульних котелень. Всі котельні працюють на дровах.

"Підготовка до опалювального сезону в цьому році відрізняється тим, що на цей рік немає фактично вугілля, – каже Сергій Засімчук. – Тому наші котельні, які працюють на території громади, опалюють школи, садочки, культурні об’єкти, лікарні будуть повністю опалюватися дровами або дров’яним вугіллям".

Єдина негазифікована громада Житомирщини майже на 100 відсотків готова до опалювального сезону

За словами Сергія Засімчука, в громаді до цьогорічного опалювального сезону готуються з урахуванням можливих надзвичайних ситуацій. Зокрема, до перебоїв з електроенергією.

"Наша громада потрапила до проекту "Говерла", де ми подали заявку на сім досить потужних генераторів. Нам вони потрібні, щоб забезпечити безперебійну роботу насосів, які подають гарячу воду в приміщення, тому ці насоси будуть працювати за допомогою генераторних установок. Там є п’ять кіловат, сім кіловат і один ми подали досить великою потужністю – 55 кіловат. Плануємо встановити цей генератор на нашій водозабірній свердловині та водозаборі для того, щоб у випадку надзвичайної ситуації ми могли безперебійно подавати воду на селище Хорошів", – сказав Сергій Засімчук.

На одну з котелень громади дрова завезли в повному обсязі, каже оператор цієї котельні Андрій Павленко.

"В нас дрова вже завезені, 500 складометрів. Ці котли палять по три складометри дров, щоб була нормальна температура. А на сезон, на шість місяць опалювального сезону нам вистачить 500 складометрів. Перед запуском робимо пробне пропалювання, а потім вже запускаємо повністю котельню", – розповів Андрій Павленко.

Помешкання місцевої жительки Світлани в кількаквартирному будинку має електричне опалення. Жінка каже, що зимувати в квартирі не буде через високу плату за тепло.

"Ми не плануємо там проживати, плануємо переїхати до батьків, тому що буде дорого. В тому році в опалювальний сезон ми платили до трьох тисяч гривень. Якщо враховувати, що постійно включали, бо в нас маленька дитина. Тому в цьому році плануємо зимою там не бути", – каже Світлана.

Люди, які мають приватні будинки, закуповують дрова, розповідає жителька Хорошева Альона.

"В нас приватний будинок, підготувалися вже", – каже місцева жителька Тамара.

Зі слів Олени, яка проживає в Хорошеві, деревини треба заготовити багато, щоб перезимувати.

Цьогоріч опалювальний сезон в Хорошівській громаді планують розпочати 15 жовтня.

Читайте також Чотири котельні на альтернативних видах палива працюватимуть у Житомирі цього опалювального сезону. Пів тисячі аварійних дерев – на дрова: в одній з громад Житомирщини готуються опалювати заклади освіти. Через неправильне використання пічного опалення на Житомирщині з початку року на пожежах загинули 14 людей.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело