У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку картин, присвячену 150-річчю з дня народження Соломії Крушельницької. В експозиції близько 50 творів сучасних тернопільських та львівських художників.

"Проєкт готували протягом року, бо не просто підготувати виставку, персоніфіковано. Якби це просто була збірна виставка, то було б набагато простіше, людина намалювала і принесла, а коли стоїть питання присвячене якійсь особі, це складніше", — каже головний художник Палацу мистецтв Орест Скоп.

У своїх картинах митці зобразили історію життя співачки за кордоном та на батьківщині.

У Львові відкрили виставку картин до 150-річчя Соломії Крушельницької

"Ми, тернопільські художники, якось так зговорилися, що повинні показати ту землю, той край, де вона босими ногами бігала, от тут є ті куточки, є та хата", — розповів Народний художник України Богдан Ткачик.

У Львівській опері день народження Соломії Крушельницької святкуватимуть упродовж 23-25 вересня. У цей час там відбудуться виставка "історія тріумфу", лекція-концерт "Відома і невідома Крушельницька", презентація книги "Кімоно для Баттерфляй". Також у Опері проведуть низку концертів, щоб розповісти про українку, яка "своїм голосом тріумфально підкорила чотири континенти".

Читайте також: У Тернополі учні представили в творчих роботах власне бачення образу Соломії Крушельницької

Джерело